RU

З Кабміну зникли оригінали картин Глущенка, - експертиза

25.04.2012, 10:44
З Кабміну зникли оригінали картин Глущенка, - експертиза - Фото
Михайло Кулиняк та скандальні картини
Експертиза довела, що дві картини Миколи Глущенка, передані в Кабмін з фонду Національного художнього музею України - підроблені. Про це повідомив сьогодні журналістам міністр культури України Михайло Кулиняк.

"Ці дві картини виявилися копіями. Експертиза показала, що ці копії виготовлені на початку ХХІ століття ... Ми зараз збираємо всі документи і передамо їх у правоохоронні органи", - зазначив Кулиняк, якого цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Також міністр зазначив, що було прийнято рішення зобов'язати всі музеї подати повний реєстр художніх творів, які знаходяться в державних органах. "Ми їх систематизуємо і обов'язково перевіримо і будемо ставити питання про повернення найцінніших і дорогих картин", - додав він.

Нагадаємо, навколо двох картин Миколи Глущенка "Село біля річки" та "Дніпровські далі", які були передані в Кабмін з фонду Національного художнього музею, розгорівся скандал.

Зазначені картини були передані в Кабінет міністрів на тимчасове зберігання (екпонування в урядових приміщеннях) 29 серпня 2001 року. В період з 8 по 9 листопада 2011 комісія Національного художнього музею провела в будівлі уряду звірку наявності та стану збереження картин, під час якої співробітники музею висловили сумнів щодо оригінальності творів Глущенка "Дніпровські далі" та "Село біля річки".

Раніше Кулиняк продемонстрував журналістам скандальні картини й пообіцяв, що міністерство звернеться до правоохоронних органів, якщо експертиза покаже, що картини не справжні.

Досьє на Михайла Кулиняка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини