RU

Видавці просять МВФ не оподатковувати українську книгу

21.04.2010, 16:20

Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів звернулася до Міжнародного валютного фонду з проханням виключити з проекту Меморандуму між МВФ і Україною вимогу щодо оподаткування на додану вартість української книги. Про це йдеться у відкритому листі асоціації на ім'я глави представництва МВФ в Україні Макса Альєра.

Як повідомляє прес-служба Держкомтелерадіо, видавці наполягають на тому, що податкова пільга для української книги є не стільки засобом фінансового чи економічного розвитку, скільки необхідною умовою виживання.

"В жодній країні світу представникам видавничої справи не доводиться вести таку запеклу конкурентну боротьбу, як українським видавцям, на власному ринку з готовою імпортованою книгою, яка займає 80% його обігу", - зазначається у листі.

У разі введення оподаткування української книги в її нинішньому стані, вважають видавці, будуть створені протекціоністські умови для подальшого нарощування присутності імпортованої (переважно російської) книги на книжковому ринку України з його подальшим поглинанням. Крім того, буде згортатися виробництво власне української книги в її найбільш значущих жанрових нішах - художньої, наукової, науково-популярної, підручників і посібників для вищої і загальноосвітньої школи.

Копію відкритого листа члени Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів направили Президенту України Віктору Януковичу і Прем'єр-міністру Миколі Азарову.

Нагадаємо, вимога обов'язкового введення ПДВ на виробництво української книги міститься у проекті Меморандуму між МВФ і Україною як одна з умов подальшого кредитування України.

Поліграфія, книговидавництво: добірка новин>>>
Культура і мистецтво, шоу-бізнес: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини