RU

В Україні немає упередженості віруючих до церков - опитування

09.04.2015, 13:01
В Україні немає упередженості віруючих до церков - опитування - Фото
b6750552dfc19d5f7b85e583f8048e09.jpg
Більшість українців відносять себе до православної церкви Київського патріархату. Про це сьогодні на прес-конференції повідомила Ірина Бекешкіна, представляючи результати соціологічного дослідження "Ініціювання національного діалогу в Україні".

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, до православної церкви Московського патріархату віднесли себе 21% опитаних, до української греко-католицької церкви - 11%, ще 8% є прихильниками інших релігій, а 9,5% - атеїстами.

До православної церкви Київського патріархату віднесли себе жителі більшості регіонів. Єдиним регіоном, де явна більшість визнала свою приналежність до православної церкви Московського патріархату, є Донбас - 55% (в опитуванні представлений Донецькою областю). На Галичині більшість населення належить до греко-католицької церкви (67%). Найбільше атеїстів на Слобожанщині - 19% і на Донбасі - 17%.

Ідея створення єдиної помісної православної церкви знаходить підтримку на заході України, а в решті регіонів переважає байдуже або невизначене ставлення. В цілому по Україні цю ідею підтримують 28%, виступають проти 14%, ставляться байдуже 35%, і ще 23% не мають певної думки з цього приводу.

Загалом по Україні відсутні упередженість віруючих до інших церков. Так, українську православну церкву Київського патріархату розкольницькою вважають всього 7% українців, а УПЦ МП вважають церквою держави-агресора 19%.

Дослідження проведене фондом Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Юкрейніан соціолоджі сервіс з 25 грудня 2014 з 15 січня 2015 року в 11 історичних регіонах України. Всього опитано 4413 респондентів. Опитування в Луганській області та анексованому Криму не проводився. В опитуванні застосовувалася квотна вибірка, яка по областях, типами поселень, віком і статтю представляє населення виділених регіонів України віком від 18 років. Максимальна похибка вибірки по кожному регіону не перевищує 5%.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини