RU

В Одесі розгорається скандал навколо пам'ятника Висоцькому

05.04.2012, 16:51
В Одесі розгорається скандал навколо пам'ятника Висоцькому - Фото
Представникам Одеської кіностудії не до душі, що Висоцького зображують жертвою
Представники Одеської кіностудії вимагають скасувати підсумки конкурсу на кращий проект пам'ятника Володимиру Висоцькому. На їхню думку, обраний проект - ілюстрація до пісні "Порвали парус" - це " ширяє, як розп'ятий, Висоцький, на тлі якихось палиць і рваних ганчірок", абсолютно не відповідає образу великого барда й актора. Про це йдеться в заяві одеських кінематографістів.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в Національній спілці кінематографістів України, обурення представників Одеської кіностудії викликало те, що їм взагалі не повідомили про проведення такого конкурсу й не запросили до складу журі людей, які "особисто знали Висоцького, протягом ряду років працювали з ним пліч-о-пліч, знімали його в своїх фільмах ". За результатами переговорів їх запросили лише в консультативну комісію поза складом журі.

В день засідання журі в міському управлінні архітектури та містобудування було виставлено 17 ескізних проектів пам'ятника Висоцькому.

"Спочатку відкинули явно абсурдні, на зразок товстого коня з головою Висоцького (іменований "Кентавр "), або понурого товстого пітекантропа з гітарою, який підіймається вгору по похилій площині (канату), або нахилившись, нібито йде проти вітру людини, що нагадує п'яницю перед падінням в калюжу. Відкинули також всі фігури з гітарами - банальне зведення образу Висоцького до гітариста, і вже використане в багатьох пам'ятниках і у нас і за кордоном. Відкинули і пам'ятники вигадливі, суєтно-багатослівні, на зразок високої альтанки, колони якої повиті плющем і безліччю трояндочок, де усередині затишно влаштувався Висоцький", - йдеться в заяві.

В результаті члени журі вибрали проект пам'ятника - ілюстрацію до пісні "Порвали парус", який планується встановити біля Одеської кіностудії.

Самі представники Одеської кіностудії вибрали, на їх погляд, єдиний проект, який при  доопрацюванні міг би гідно увічнити пам'ять Висоцького. Це дві вертикальні світлі стели, поставлені під кутом, і між ними стоїть у благородно-реалістичному виконанні, в простацьких джинсах і сорочці, Володимир Висоцький. А тінь від цієї фігури падає на білу площину у вигляді всім знайомого силуету Жеглова з "Місця зустрічі ...". Друга стела покрита написами, назвами фільмів, в яких знімався Висоцький.

"І головне - тут Висоцький не мученик, не жертва, як його намагаються останнім часом представити. За своє недовге життя він встиг знятися майже в двох десятках фільмів, був затребуваним і успішним театральним актором, масовими тиражами виходили пластинки з його піснями, виступив з величезним кількістю авторських концертів, був всенародним улюбленцем - яка ж це нещасна жертва? ", - заявляють одесити.

У зв'язку із цим кінематографісти Одеської кіностудії закликають скасувати рішення конкурсної комісії, продовжити терміни конкурсу й дати можливість запропонувати нові проекти, ввести до складу оргкомітету і журі професійних кінематографістів.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини