RU

В українських селах відкривають цифрові кінотеатри

19.11.2010, 17:10

В українських селах відкривають цифрові кінотеатри

Протягом двох-трьох років у селах і районних центрах України планується відкрити понад 1500 цифрових кінотеатрів. Перша цифрова кіноустановка відкрилася у вересні у Білогородці Київській області, а 18 листопада відбулося відкриття нового цифрового кінотеатру в місті Киверці Волинської області. Про це повідомляє прес-служба Міністерства культури і туризму.

Проект з відновлення мережі районних і сільських кінотеатрів, що передбачає переоснащення кінотеатрів цифровими технологіями, реалізовує Мінкульт у співпраці з Національною кіностудією ім. Довженка.

Зокрема передбачається, що кіностудія ім.Довженка забезпечить кінотеатри якісними фільмами національного і європейського виробництва, що підвищить інтерес глядацької аудиторії сіл і малих міст до сучасного кіномистецтва і сприятиме розвитку українського кінематографа загалом.

Крім того, сільські кінотеатри зможуть отримати кінообладнання і підключити його до системи поширення цифрового контента - кінофільмів, шоу, спортивних програм, а також отримати від кіностудії Довженка повну підтримку з питань організації функціонування кінотеатру. Очікується, що після цього сільський кінотеатр за рахунок прибутку від власної діяльності зможе самостійно придбавати нове обладнання і збільшувати кількість кінопоказів за рахунок нових фільмів і програм.

Якщо у радянські часи в Україні нараховувалося 25 тисяч кіноекранів, з яких майже 17 тисяч - у маленьких містах і селах, то зараз їх залишилося всього 180. Водночас при населенні України у 46 млн. людей необхідно як мінімум 1-2 тис. сучасних екранів.

У прес-службі МКТ зазначають, що завдяки цьому проекту Україна йде в одному напрямі з провідними країнами Європи - Норвегією, Швецією, Нідерландами, Німеччиною, які вже реалізовували або реалізовують зараз подібні проекти з облаштування цифрових кінотеатрів у невеликих містах.

Культура і мистецтво, шоу-бізнес: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини