RU

В Україні зайнялися реанімацією інтересу до читання

11.02.2011, 15:55

Майже половина дорослого населення України не цікавиться художньою літературою, а криза читацької культури призводить до деградації і вразливості нації. Про це йшлося під час презентації Всеукраїнської соціальної кампанії з популяризації читання "Читай книгу".

"Україна втратила статус держави, яка найбільше читає у світі і, згідно зі статистикою, майже половина дорослого населення України не читає художньої літератури. Народ, який втратив інтерес до читання, виявляється на межі культурної деградації, стає слабким і вразливим. Українці повинні стати освіченою, розвиненою нацією. Для цього треба багато читати", - вважає директор Державної бібліотеки України для юнацтва Георгій Саприкін.

У свою чергу, ініціатор кампанії Влада Прокаєва зазначила, що сьогодні книга відвойовує свою аудиторію у телебаченні, кіно і Інтернеті.

"Але читання – це не тільки спосіб отримання інформації, це унікальний процес, здатний перетворити Людину в Особистість, яка здатна відчувати, хвилюватися, незалежно думати і реагувати", - впевнена вона.

Всеукраїнська соціальна кампанія з популяризації читання "Читай книгу" ініційована Благодійним фондом В. Прокаєвої "Обдаровані діти – майбутнє України" і Державною бібліотекою України для юнацтва. Мета кампанії – підняти престиж читання в Україні, повернути книзі читача, зацікавити ідеєю читання молоде покоління, а також оновити бібліотечні фонди актуальною і необхідною літературою.

До проекту включені 24 державні обласні бібліотеки для юнацтва по всій Україні, в які планується передати більше 12 тисяч примірників книг, відібрану з урахуванням переваг і потреб нового покоління.

Культура і мистецтво, шоу-бізнес: добірка новин>>>
Поліграфія, книговидавництво: добірка новин>>>
Влада Прокаєва: біографія та добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини