RU

В Україні створять Фонд підтримки кіно

13.09.2011, 15:12

В Україні буде створено Фонд підтримки вітчизняного кінематографа "Кіноарсенал", який покликаний забезпечити результативне партнерство кіноіндустрії, великого бізнесу і держави. Про це повідомили в Національному інституті стратегічних досліджень України.

Мета фонду визначена як системна фінансова підтримка всіх ключових складових кіноіндустрії, в тому числі освітні гранти, фінансування дебютів, створення і міжнародне просування національних фільмів.

До складу робочої групи з розробки пропозицій щодо розвитку вітчизняного кіно увійшли представники органів влади, кінобізнесу, творчої інтелігенції, серед яких народний депутат Віктор Янукович, директор Національного інституту стратегічних досліджень Андрій Єрмолаєв, заступник міністра культури Юрій Богуцький, кінорежисер Роман Балаян, голова Державного комітету телебачення і радіомовлення Олександр Курдинович, народний артист України Богдан Ступка, кінопродюсер Олег Кохан та інші.

Коментуючи створення фонду, нардеп Віктор Янукович зазначив, що багато українських бізнесменів не вкладають гроші в культурні ініціативи лише тому, що не бачать системного підходу. "У наших силах змінити дану ситуацію, показавши на своєму прикладі ефективну співпрацю культури і великого бізнесу", - вважає він.

У свою чергу, кінопродюсер Олег Кохан зазначає, що фонд повинен стати ефективною комунікаційною і діловою платформою для діалогу великого бізнесу, керівництва країни, органів державної влади, кращих представників кіноіндустрії та творчої еліти. "Тільки підвищення нашої конкурентоздатності на світовому ринку через поліпшення якості та збільшення кількості кінопроектів забезпечить стабільний розвиток галузі, в тому числі її інвестиційну привабливість", - говорить він.

Зі слів директора Національного інституту стратегічних досліджень Андрія Єрмолаєва, створення сучасної національної кіноіндустрії в Україні - амбіція сильної нації. Також він підкреслює важливість того, що розвиток кіновиробництва передбачається на основі державно-приватного партнерства з використанням передового досвіду з розвитку інфраструктури галузі і на основі енергії цивільного патріотизму і самоорганізації. Єрмолаев упевнений, що все це створить умови для нового культурного прориву України.

А актор Богдан Ступка вважає, що подібні ініціативи допоможуть підтримати, а головне - утримати в Україні таланти.

Ідею створення фонду підтримали і багато інших відомих культурних діячів, представники бізнесу і політичного співтовариства, імена яких будуть представлені в рамках прес-конференції разом з презентацією програмних проектів кінофонду в Міжнародний день кіно 28 грудня 2011 року.

Культура і мистецтво, шоу-бізнес: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини