RU

Відвідати 17 визначних музеїв світу тепер можна віртуально

02.02.2011, 18:15
Відвідати 17 визначних музеїв світу тепер можна віртуально - Фото
9dc778eb59e12119ce2f84939e4fe83c.jpg

Відвідати 17 визначних музеїв світу тепер можна віртуально

Ермітаж і Третьяковська галерея, Музей сучасного мистецтва і Метрополітен-музей у Нью-Йорку, а також ще 13 великих музеїв світу відтепер можна відвідати, не відходячи від комп'ютера. Про запуск нового арт-проекту, який дає змогу розглянути у найдрібніших деталях більше тисячі витворів мистецтва, оголосила компанія "Google".

До віртуальної колекції увійшли такі шедеври, як "Народження Венери" Боттічеллі епохи Ренесансу, композиція сучасного британського художника Кріса Офілі "Немає жінки, немає сліз", пост-імпресіоністські картини Сезанна, візантійські ікони, стельні розписи Версаля та інтер'єри древніх єгипетських храмів, твори Уістлера і полотна Рембрандта, зібрані у музеях по всьому світу.

Загалом до проекту включені твори 486 художників з різних країн світу, зокрема картини "Повернення блудного сина" Рембрандта з Ермітажу і "Явище Христа народу (Явище Месія)" Олександра Іванова з Третьяковської галереї.

Крім того, кожний з 17 музеїв вибрав для проекту один експонат, який був заснятий у найдрібніших деталях з використанням технології гігапіксельної зйомки. Кожне таке зображення складається з 14 млрд. пікселів, що дає змогу дослідити найтоншу манеру пензля художника - неозброєним оком такі подробиці розглянути неможливо. Тепер глядач може відкрити для себе, наприклад, такі дрібні деталі, як латинський чотиривірш на картині Ганса Гольбейна Молодшого "Купець Георг Гіссе".

Також музеї надали високоякісні зображення більш ніж для 1000 шедеврів. З такою якістю любителі мистецтва можуть у деталях розглянути те, що раніше було практично недоступно. Зокрема мініатюрні фігурки людей у річці на картині Ель Греко "Вид Толедо" або окремі мазки на картині "Вечір у Грандкампе" Жоржа Сірка.

Користувачі зможуть переміщатися по галереях, вибирати цікаві для них витвори мистецтва, читати інформацію про них або у найдрібніших деталях розглядати зображення тих робіт, які відззняті у надвисокій якості. На інформаційній вкладці можна прочитати супровідний текст про твір, знайти інші роботи того ж художника і подивитися відеоролики на YouTube, що розповідають про картину, а також прослухати аудіофайли.

Спеціально розроблена для зйомки у приміщеннях апаратура Street View дала змогу зробити панорамні знімки інтер'єрів самих музеїв. Результати зйомок були зведені воєдино, і тепер всі користувачі зможуть "прогулятися" по 385 залах різних галерей світу.

Кожний з музеїв тісно співпрацював з "Google", консультуючи і даючи експертні рекомендації: вони допомагали вибирати колекції для проекту, підбирати оптимальний кут зйомки творів, складали супровідний текст, а також надавали аудіо- і відеоматеріали. Результати цього партнерства з 1 лютого можна побачити на сайті googleartproject.com.

У проекті беруть участь такі музеї:
- Державний Ермітаж, Санкт-Петербург, Росія,
- Державна Третьяковська галерея, Москва, Росія,
- Музей сучасного мистецтва, Нью-Йорк, США,
- Метрополітен-музей, Нью-Йорк, США,
- Берлінська картинна галерея, Берлін, Німеччина,
- Версальський палац, Франція,
- Музей Ван Гога, Амстердам, Нідерланди,
- Стара національна галерея, Берлін, Німеччина,
- Галерея мистецтв Фрієра у Смітсонівському інституті, Вашингтон, США,
- Колекція Фріка, Нью-Йорк, США,
- Музей королеви Софії, Мадрид, Іспанія,
- Музей Тіссен-Борнеміса, Мадрид, Іспанія,
- Музей Кампа, Прага, Чеська Республіка,
- Національна галерея, Лондон, Великобританія,
- Державний музей, Амстердам, Нідерланди,
- Галерея Тейт, Лондон, Великобританія,
- Галерея Уффіци, Флоренція, Італія.

Культура і мистецтво, шоу-бізнес: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини