RU

Українські літератори вимагають бойкотувати книжкову виставку в Мінську

01.02.2011, 15:30
Українські літератори вимагають бойкотувати книжкову виставку в Мінську - Фото
6acb6eadb05693f4256b009811594d72.jpg

Українські літератори вимагають бойкотувати книжкову виставку в Мінську

Українські письменники звернулися з відкритим листом до глави Держкомтелерадіо Юрію Плаксюку з вимогою бойкотувати Мінську міжнародну книжкову виставку-ярмарок (9-14 лютого), на якій планується відправити представницьку делегацію від України. Про це йдеться у відкритому листі, текст якого є у ЛІГАБізнесІнформ.

У листі зазначається, що літературну спільноту України обурює інформація про переслідування творчих людей у Білорусі. Зокрема повідомлення про те, що провідного поета Білорусі Уладзіміра Някляєва спочатку заарештували, а тепер тримають вдома без права користуватися Інтернетом і навіть підходити до вікон квартири. Інший приклад - письменниця Наталія Бабіна, яка "стала жертвою білоруського КДБ", коли у неї конфіскували комп'ютер з вже підготовленим другим виданням романа "Рибін горад".

"Тиск і пряме переслідування письменників і поетів режимом Лукашенка не можуть залишити байдужими українців. Тому ми, літератори України, журналісти, читачі і все літературне співтовариство вимагаємо від Держкомтелерадіо бойкотувати Мінську міжнародну книжкову виставку ярмарок... Ми закликаємо також усіх видавців України виявити солідарність з репресованими діячами мистецтв Білорусі і відкликати свою участь у складі української експозиції", - йдеться у листі.

Також літератори висловили побоювання, що "якщо ми не підтримаємо один одного у небезпечній для будь-якої розумної людини політичній обстановці, завтра репресії проти діячів мистецтв почнуться і в Україні".

Під листом поставили свої підписи письменники Сергій Жадан, Лариса Денисенко, Андрій Кокотюха, Світлана Поваляєва, Василь Шкляр, Ірена Роздобудько, Галина Вдовіченко, Сергій Пантюк, Анатолій Дністровий, Іван Андрусяк, Мила Іванцова, Олена Захарченко, Ганна Багряна, Вікторія Горбунова, а також журналісти і видавці, зокрема Брати Капранови.

Культура і мистецтво, шоу-бізнес: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини