RU

Українські книги визнані найкращими у СНД

15.06.2010, 15:20

Українські видавництва отримали п'ять нагород на VIІ Міжнародному конкурсі країн-учасниць СНД "Мистецтво книги", який пройшов у Москві. Про це повідомляє прес-служба Держкомтелерадіо.

Головний приз конкурсу - Гран-прі - присуджено двом першим томам антології "Україна: поезія тисячоліть" ("Роксоланія: вигнання з раю" т. 1, "Батьківщини дим: повернення до себе" т. 2). До першого тому увійшли поетичні пам'ятки старовини - від фрагментів епосів протошумерів, аріїв і скіфів до духовної і героїчної поезії князівської епохи, твору майстрів українського ренесансу XVI-XVII ст. У другому томі зібрані найкращі твори українських поетів - від Івана Котляревського, Левка Боровіковського, Амвросія Метлинського до Івана Драча, Ліни Костенко, Павла Мовчана і зарубіжних авторів, які присвятили свою поезію Україні. Усього в антології зібрані твори понад 400 авторів.

Також Україна отримала перше місце у номінації "Книга для дітей і юнацтва" ("Вечори на хуторі поблизу Діканьки" Миколи Гоголя), друге місце у номінації "Арт-книга" ("Народні розповіді" Льва Толстого), третє місце у номінації "Співдружність" (науково-художнє дослідження "Тарас Шевченко в Москві" Володимира Мельниченка), третє місце у номінації "Моя країна" ("Національний атлас України").

Цього року на конкурс було подано 155 книжкових видань з десяти країн СНД: Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Казахстану, Киргизстану, Росії, Таджикистану, Узбекистану, України і Естонії. Зокрема від України було подано 22 видання.

Нагородження переможців конкурсу і вручення їм дипломів відбудеться у вересні цього року в Москві під час проведення ХХІІІ Міжнародної книжкової виставки-ярмарку.

Нагадаємо, Україна не вперше перемагає на цьому престижному конкурсі. Так, у 2008 році книга "Петербурзькі повісті" М.Гоголя з ілюстраціями українського художника Юрія Чаришникова стала тріумфатором конкурсу, отримавши Гран-прі. Торік Україна презентувала на конкурсі вісім видань у чотирьох номінаціях і отримала п'ять нагород.

Поліграфія, книговидавництво: добірка новин>>>
Культура і мистецтво, шоу-бізнес: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини