RU

У Німеччині помер французький композитор П'єр Булез

06.01.2016, 15:30
У Німеччині помер французький композитор П'єр Булез - Фото
П'єр Булез(фото - classicalm.com)

Французький авангардний композитор і диригент П'єр Булез помер у своєму будинку в Німеччині у віці 90 років, передає  Бі-бі-сі.

Булез за загальним визнанням зробив величезний вплив на академічну музику в Європі. Британська Guardian назвала його "найвпливовішим і неоднозначним на нинішньому музичному небосхилі".

П'єр Булез почав кар'єру в 1948 році, отримавши місце диригента в театрі Маріньї. Світову популярність композитору принесли кантата "Сонце вод" (1950) і Друга фортепіанна соната (1952).

У 1960-1970-х роках Булез емігрував з Франції після конфлікту з тамтешнім музичним істеблішментом. Сам композитор говорив, що його приводить у відчай зайвий консерватизм французького мистецтва і пов'язував з цим свою еміграцію. Він подовгу жив у Німеччині та Великобританії, де диригував Симфонічним оркестром, а також у США, змінивши біля пульта Нью-Йоркській філармонії Леонарда Бернстайна.

Композитор експериментував з електронної, конкретної і мікрохроматіческой музикою, з 1974 по 1992 рік був головою інституту IRCAM, що займається дослідженнями в області акустики і сучасної музики.


Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини