RU

У Києві відкривається міжнародний фестиваль "Книжковий арсенал"

03.10.2012, 14:41
У Києві відкривається міжнародний фестиваль
9d79eb6efe93a63c9a6b02cad908ad0a.jpg
У Національному культурно-мистецькому і музейному комплексі "Мистецький арсенал" у Києві з 4 по 7 жовтня 2012 року відбудеться ІІ Міжнародний фестиваль "Книжковий арсенал", що поєднує літературу і мистецтво. Фестиваль презентує понад 100 видавництв, 60 гостей з Європи, Росії та України, насичену програму подій для дітей і дорослих.

Як повідомляє прес-служба арт-центру, на десяти майданчиках в "Мистецькому арсеналі" відбудеться понад 150 подій: презентації нових книг, зустрічі з авторами, автограф-сесії зірок української та світової літератури, майстер-класи та дискусії. Заплановані яскрава програма подій для дітей та батьків, виставки art book, коміксів, книжкової ілюстрації та графіки, поетичні читання, спеціальна вечірня літературно-музична програма, благодійні акції по збору книжок для дитячих лікарень та інтернатів.

У "Книжковому арсеналі" візьмуть участь близько 50 українських авторів, які представлятимуть свої нові книги і проводити майстер-класи, а деякі з них вперше будуть вести публічні діалоги у спеціальному проекті "Обмін речовин": тандеми Юрія Андруховича та Тараса Прохаська, Любка Дереша і Юрія Іздрика, Сергія Жадана та Ірени Карпи.

Фестиваль відвідають неабиякі письменники, літературні діячі, художники і музиканти з Італії, Австрії, Франції, Великобританії, Японії, Німеччини, Фінляндії, Литви, Польщі, Чехії, Ізраїлю, Росії. Почесними гостями фестивалю будуть три знаменитих європейських письменника: Алессандро Барікко (Італія), Йозеф Вінклер (Австрія) та Жерар де Кортанз (Франція).

На "Книжковому арсеналі" відбудеться презентація роману Йозефа Вінклера "Увезенная", героїнею якого є українська жінка, депортована в Австрію в 30-ті роки минулого століття, а Жерар де Кортанз прочитає лекцію про художницю Фріду Кало, якій присвятив свою останню книгу, і ширше - про біографічний жанр.

Також будуть представлені дві вечірні музично-літературні програми:

- "Складносурядні" - оновлена ​​програма та презентація альбому "Абсент" Юрія Андруховича і "Кarbido" (Україна-Польща), візуально-музичний перформанс Олени Костюк, побудований на старовинних українських піснях і текстах Тараса Прохаська, а також запальний соціальний диско-панк Сергія Жадана та "Собак в Космосі";

- Фестиваль нової музики - шість концертів відомих на весь світ сучасних композиторів і виконавців з Великобританії, Японії, Італії, Росії та України: Лідія Кавина - світова зірка №1 по грі на терменвоксі; Тадаші Ендо - знаменитий японський танцівник буто, який представить прем'єру соло-балету "Гагаку"; Роман Юсипей з програмою для соло-баяна за участю Лідії Кавин (терменвокс) і Максима Коломійця (гобой); лондонський ансамбль "Октандр" з музикою Крама і Сааріахо; програма, присвячена композитору Валентину Сильвестрову і Odessa Underground - авангардне кабаре від позажанрової української вокалістки Мар'яни Садовської.

Національний центр Олександра Довженка в рамках фестивалю представить ретроспективну програму найвідоміших екранізацій літературних творів за участю української кіноактриси, зірки американського і європейського німого кіно Анни Стен, а також "Авангардний плакат українського кіно" - унікальну виставку 20 повноформатних репродукцій кіноплакатів українських фільмів 1920-х років.

Крім того, у виставковій програмі "Книжкового арсеналу" - виставка арт-буків "Книжковий обід", в якій беруть участь близько 50 українських художників; виставка рідкісних стародруків, світської книги з фондів Національної історичної бібліотеки України; масштабна виставка-майстерня, майданчик ілюстраторів від партнерського фестивалю "Манускріптум".

Паралельно з фестивалем проходитиме книжковий ярмарок, серед новинок цього року - секції коміксів і мальованих історій в Графік-Кафе та НеКниги / NonBooks (книжкові аксесуари, авторська сувенірна і дизайнерська продукція, вінілові платівки і т.п.).
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини