RU

У Києві відбудеться вручення "української Греммі"

06.02.2012, 13:31
У Києві відбудеться вручення
7331665c3c879d872828212aed46555d.jpg
У палаці мистецтв "Україна" 8 лютого 2012 року вперше відбудеться церемонія вручення національної премії YUNA (Yearly Ukrainian National Awards - Щорічна українська національна премія). На цій церемонії премії буде вручено за результатами розвитку української музики за 20 років незалежності, надалі премію планується зробити щорічною.

Премія вручається у восьми номінаціях: Найкращий виконавець, Найкраща виконавиця, Найкраща група, Найкращий альбом, Найкраща пісня, Найкращий композитор, Найкращий автор слів, Найкращий відеокліп. Крім того, за особливі досягнення в музиці першу премію YUNA присуджено Софії Ротару.

У номінації Найкращий виконавець на нагороду висунуті: Віктор Павлик, Віталій Козловський, Іван Дорн, Олександр Пономарьов. У п'ятірці кращих співаків також був заявлений Андрій Данилко, проте він сам попросив зняти його з номінації, оскільки його сценічний образ Вєрки Сердючки не відповідає ні категорії "виконавець", ні "виконавиця". При цьому Данилко висловив сподівання, що в майбутньому з'явиться окрема категорія для артистів оригінального жанру.

Найкращою виконавицею можуть стати Ані Лорак, Ірина Білик, Наталя Могилевська, Софія Ротару, Таїсія Повалій.

У номінації Найкраща група представлені "Брати Гадюкіни", "Бумбокс", "ВІА Гра", "Воплі Відоплясова", "Океан Ельзи", "Танок на Майдані Конго".

У номінації Найкращий альбом відзначені: "Брати Гадюкіни" - "Було не любити", "Бумбокс" - "Family бізнес", "Воплі Відоплясова" - "Музика", Ірина Білик - "Любовь. Яд", "Океан Ельзи" - "Суперсиметрія" і "Океан Ельзи" - "Модель".

Найкращою піснею може бути визнана "Весна" ("Воплі Відоплясова"), "Файне місто Тернопіль" ("Брати Гадюкіни"), "Вахтерам" ("Бумбокс"), "Сніг" (Ірина Білик), "Без бою" ("Океан Ельзи"), "Вона" ("Плач Єремії") і "Дикі танці" (Руслана).

Найкращого композитора обиратимуть серед Ірини Білик, Констянтина Меладзе, Олега Скрипки, Руслана Квінти і Святослава Вакарчука, а найкращого автора слів - серед Андрія Кузьменка, Андрія Хливнюка, Діани Гольде, Ірини Білик, Святослава Вакарчука та Юрія Рибчинського.

Нагороду за кращий відеокліп оскаржать Алан Бадоєв, Максим Паперник і Олександр Солоха. Причому Бадоєв представлений відразу трьома роботами (кліпи Тіни Кароль "Ноченька", групи "ВІА Гра" "Поцілунок" та Ірини Білик "Сніг"), Паперник - двома роботами (кліп Наталії Могилевської "Місяць" і кліп Ірини Білик "А я пливу"). Олександр Солоха зняв для "Воплів Відоплясова" кліп на хіт "Весна".

Організатори зазначають, що метою премії YUNA є стимулювання подальшого розвитку української музики, її творців і виконавців. Премія заснована в 2011 році.

На концерті на честь вручення першої премії YUNA поряд з відомими українськими виконавцями запрошені і спеціальні гості - Thomas Anders, Karl Frierson (група "De Phazz") і співачка Oceana. Саме Oceana вперше виконає повну версію пісні "Endless Summer", яка є офіційною піснею чемпіонату Європи з футболу Євро-2012.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини