RU

У Києві стартує фестиваль "Червона Рута"

26.09.2013, 11:34
У Києві стартує фестиваль
48ecc1ed77d373093099fe609aef498a.jpg
З 26 по 29 вересня в Києві відбудеться ХІІІ Всеукраїнський фестиваль сучасної пісні та популярної музики "Червона Рута-2013". Протягом чотирьох днів на території комплексу "Експоцентр України" заплановано проведення 15 фестивальних заходів - фінальні конкурси та гала-концерти переможців фестивалю, концерт Тараса Петриненка, народні танці, майстер-класи, виставка музичних інструментів.

У фестивалі візьме участь рекордна кількість фіналістів - більше 900 молодих виконавців (181 соліст і групи) з усіх областей України та АР Крим - переможців відбіркових конкурсів, що пройшли по всій країні протягом 2012 року.


Фестивальні конкурси пройдуть у шести найбільш популярних музичних жанрах: поп-, рок-, сучасна танцювальна, акустична музика та інші напрямки. Найбільше учасників заявлено в категорії український автентичний фольклор - більше 600 виконавців будуть виступати сольно, в дуетах, тріо і групах, виконувати на сцені обрядові пісні та інструментальну музику.

На фінальних конкурсах 26-28 вересня серед виконавців з усієї України будуть визначені переможці "Червоної Рути - 2013", які виступлять на гала -концертах 28 та 29 вересня. У суботу на гала-концерт вийдуть кращі виконавці у жанрі українського автентичного фольклору, який буде представлений у трьох напрямках: традиційний народний спів (виконання українських народних пісень в автентичній давній манері), обрядові дійства (демонстрація календарних обрядів, звичаїв молодіжних зібрань і дозвілля) і народна інструментальна музика (гра на традиційних народних інструментах в традиційній давній манері, кобзарсько-лірницька традиція). На другий день гала -концерту відбудуться виступи у жанрах поп-, рок-, сучасна танцювальна, акустична та музика інших напрямів.

Вперше на "Червоній Руті " будуть нагороджувати не лише за майстерність виконання, а й за звукові експерименти. Визначати "кращий звук" будуть фахівці Спілки звукорежисерів України.

Нагадаємо, вперше фестиваль "Червона Рута" відбувся в 1989 році, в різний час місцем його проведення були Чернівці, Запоріжжя, Севастополь, Сімферополь, Харків, Дніпропетровськ і Київ. Імена багатьох популярних сьогодні українських артистів вперше прозвучали саме на цьому фестивалі, серед них Олександр Пономарьов, Марія Бурмака, Наталя Могилевська, Ані Лорак, Андрій Кузьменко ("Скрябін"), Віктор Павлік, гурти " ВВ", "ТНМК", "Тартак", "Крихітка Цахес", "Даха Браха", " Табула Раса", "Плач Єремії", "Піккардійська терція".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини