RU

У Києві пройде виставка-ярмарок мистецтва Fine Art Ukraine

01.02.2013, 10:48
У Києві пройде виставка-ярмарок мистецтва Fine Art Ukraine - Фото
cc1cf6aea93f59708212142a5b45429b.jpg
C 14 по 24 лютого 2013 року в столичному мистецькому комплексі Мистецький арсенал відбудеться IV виставка-ярмарок Fine Art Ukraine. Заголовним проектом стане виставка "Матч-пойнт 88: за мить до нового життя" - остання колекція радянської епохи з фондів дирекції виставок Національної спілки художників України.

Як повідомляє прес-служба арт-центру, спецпроект присвячений 1988 року, який був надзвичайно насичений різноманітними подіями - візит у СРСР президента США Рональда Рейгана, сеанси гіпнозу Анатолія Кашпіровського, початок виведення радянських військ з Афганістану, серіал "Рабиня Ізаура", землетрус у Вірменії , зліт групи "Ласковый май" та ін. Це був рік старту економічного етапу перебудови, рік, коли перестали глушити "ворожі радіоголоси" - "Свободу" і "Вільну Європу", рік виходу на екрани фільмів "Голка", "Маленька Віра" і "Червона спека".

У 1988 році за результатами всеукраїнської, а згодом і всесоюзної виставки-конкурсу "Світ. Події. Людина" була здійснена одна з останніх у радянський час великих закупівель творів мистецтва у фонди спілки художників. Таким чином з'явилася унікальна колекція живопису, скульптури і графіки, яка демонструє один з найцікавіших моментів історії розвитку українського мистецтва - відхід від радянської художньої парадигми, нормативних канонів і нормативної естетики і перші спроби офіційно дозволених творчих експериментів: вперше без соцреалізму. На полотнах - пейзажі, натюрморти чи жанрові сцени, наповнені лірикою і особистими переживаннями авторів.

У спецпроекті будуть представлені роботи як заслужених і титулованих званнями та нагородами майстрів, так і художників, які в 1988 році тільки заявляли про свій талант на арт-сцені. Серед авторів - Тетяна Яблонська, Віктор Рижих, Галина Неледва, Тіберій Сільваші, Олександр Ройтбурд, Марко Гейко, Костянтин Реунов, Олег Животков, Дмитро Фіщенко та інші.

В рамках проекту буде представлена ​​також паралельна фотодокументальна експозиція і добірка відеоматеріалів з розповіддю про події 1988 року - таким чином глядачі зможуть побачити і відчути історичний, політичний і соціальний фон, на якому народжувалися експоновані на виставці твори.

Третьою частиною проекту "Матч-пойнт 88" стане інтерактивна виставка особистих фотографій і листів-спогадів про 1988-й, де своїми історіями поділяться відомі художники і публічні особи - гості відкриття форуму Fine Art Ukraine. Протягом роботи виставки до них з власними фотографіями, зробленими в 1988 році, зможуть приєднатися усі відвідувачі виставки.

Також в рамках проекту "Матч-пойнт 88" відбудеться серія зустрічей з видатними представниками арт-сцени - художниками, мистецтвознавцями, які розкажуть про видатні події арт-життя в 1988 році і взагалі в часи перебудови.

Інший спецпроект - "Бебеля, 19. Неофіційні квартирні виставки" - розповість про яскраву сторінку художньої історії Одеси і взагалі про радянське художнє життя - квартирні виставки. Його експозиція відтворить атмосферу схожої виставки 70-х років в легендарній квартирі на Бебеля, 19 - дух свободи в умовах тотальної заборони на інакомислення. Виставка представить роботи одеських художників-нонконформістів Віктора Маринюка, Валерія Басанця, Олега Волошинова, Володимира Стрельникова та інших.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини