RU

У Києві презентували книгу #EUROMAIDAN - History In The Making

10.11.2014, 13:17
У Києві презентували книгу #EUROMAIDAN - History In The Making - Фото
Видавець Дана Павличко та головний редактор Гліб Гусєв
Сьогодні в Києві відбулася презентація першої двомовної книги про Майдан - #EUROMAIDAN - History In The Making. 80% друкованого місця у виданні - це знімки українських фотографів, які відображають події минулої зими. Фотографії доповнені хронологією подій, описом головних явищ Майдану, картою протистоянь і списком загиблих під час протестів. За словами ініціатора проекту Володимира Кадигроба, в книзі знайшли відображення події зими 2013-2014 рр. без пропаганди, скоріше в ній історія людей, які боролися за свої цінності.

Як
передає кореспондент
ЛІГАБізнесІнформ, видання відкривається двома статтями - історика Ярослава Грицака, який описує витоки, причини і головні діючі сили Майдану, і філософа Тараса Лютого, який досліджує революцію гідності як сукупність міфів.

Робота над книгою зайняла близько року - ідея випустити таке видання з'явилася ще під час Майдану. "Приблизно рік тому видавці Володимир Кадигроб і Катя Тейлор - тоді вони розносили суп на Майдані - вирішили, що це все потрібно залишити в пам'яті, оскільки у них на очах відбувається історія, і щоб цю історію не забували, оскільки навіть найяскравіші враження стираються... результат перед вами. У цій книзі майже 300 сторінок, і основну її частину займають фотографії українських фотографів, які зиму провели в наметах на Майдані, в перших рядах", - розповів головний редактор видання Гліб Гусєв.

"В грудні ми з Вовою (Кадигробом, - ред.) йшли на Майдан по Хрещатику, і Вова каже: Дана, давай зробимо книгу про все це, про те, що ми бачимо навколо себе. Тому що це треба бачити людям, це треба бачити європейцям і всьому світу. І ми відразу ж сіли за роботу. І цей продукт, який ви бачите перед собою, - це рік роботи", - розповіла видавець Дана Павличко.

Свої знімки для книги прислали понад 600 фотографів та безпосередні учасники Майдану. В #EUROMAIDAN - History In The Making в результаті шестимісячного відбору і суперечок видавців увійшли близько 200 фотографій (відібраних із 200 тисяч) 46 авторів. Відкриває видання легендарна фотографія Дениса Діденка "На вершині революції в Києві", знята під час протистоянь на вулиці Грушевського.

1.jpg
"Ми майже півроку займалися тільки відбором фотографій. Це красиве творче видання, яке не створює якийсь хаос в голові читача, а дає дуже лаконічний, зрозумілий текст до фотографій. Перша половина книги - це хронологія. Ми відібрали найважливіші події і до них додали ряд найяскравіших фотографій. А друга частина книги - це явища Майдану: кухня, медики, журналісти. Ми намагаємося пояснити коротко, що кожне з цих явищ із себе представляло. Наприклад, в розділі "кухня" ми описали, що і як люди їли, як дівчата розносили чай, і відбирали найяскравіші кадри, які можуть читачеві дати уявлення про те, як це було. За хронологією книга охоплює період з листопада, коли Мустафа Найєм покликав усіх на Майдан, і кінцева точка - це 22 лютого, втеча Януковича", - зазначила Павличко.

2.jpg

Разом з тим, Павличко не вважає книгу #EUROMAIDAN - History In The Making чистою документалістикою. "Це не зовсім історичне або документальне видання, тому що у нас не дуже багато тексту, і 80% становлять фотографії. Але ми даємо прекрасний історичний екскурс завдяки статті Грицака і тексту Лютого про міфи Майдану, і завдяки поясненням найважливіших подій", - підкреслила вона.

Карту протистоянь на Майдані спеціально для проекту розробив картограф Дмитро Вортман, який ще під час революції відвідав кожне з відзначених на карті місць. Список загиблих героїв Небесної сотні для видання надав автор однойменної книги Роман Савчак.

Група компаній "ЛІГА" забезпечила медіа-супровід проекту, підтримавши ідею ініціаторів - відобразити фотохроніку боротьби українців за право вибору і проти диктатури. На думку Дмитра Бондаренка, генерального директора ГК "ЛІГА", книга #EUROMAIDAN - History In The Making представляє історичну цінність не тільки для України, але й для всього світу. "Завдяки таким проектам, кожен бажаючий може побачити хронологію подій революції 2013-2014 рр., вивчити головні явища Майдану, а також історії людей, які боролися за свободу України", - сказав Бондаренко.

14020_191559_1415440523.jpg

Дмитро Бондаренко

#EUROMAIDAN - History In The Making вийшла у світ двома мовами - українською та англійською. На думку видавців, це дуже важливо, оскільки дозволить показати всьому світу, що насправді представляла з себе революція гідності. Очікується, що видання буде направлено в найбільш відомі світові музеї, фонди та представникам дипломатичних місій в Україні.

Книга видана накладом 5000 примірників. Купити її можна буде через сайт
www.euromaidanbook.com, у видавництві і в усіх основних мережах по Україні.

Автор видання - Володимир Кадигроб, укладачі - Гліб Гусєв, Костянтин Донін, Володимир Кадигроб, Дана Павличко, Катерина Тейлор.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини