RU

У Франції вручили Гонкурівську премію

07.11.2012, 17:11
У Франції вручили Гонкурівську премію - Фото
Жером Феррарі (фото - lexpress.fr)
7 листопада у Франції нагородили лауреата Гонкурівської премії 2012 року письменника Жерома Феррарі. Престижна французька літературна премія вручена за роман "Проповідь про падіння Риму".

Феррарі викладає філософію у французькому ліцеї в Абу-Дабі. Його суперниками в боротьбі за нагороду були Жоель Дікер ("Правда про справу Гаррі Кебера"), Патрік Девіль ("Чума і холера") і Лінда Ле ("На глибині").

За традицією в один день з Гонкурівською премією у Франції вручають і іншу нагороду - премію Ренодо, яка багато в чому доповнює і пародіює першу. У цьому році її лауреатом стала уродженка Руанди Схоластик Мукасонга за роман "Діва Марія Нільська".

Гонуровская премія присуджується за кращий роман з 1903-го року. Названа на честь братів Гонкур. Її розмір - чисто символічний (нині це 10 євро), проте нагородження неминуче виводить роман в бестселери.

Премія може бути присуджена письменникові тільки один раз в житті. Єдине виключення за всю історію вручення склав письменник Ромен Гарі, удостоївшись нагороди двічі з інтервалом в 19 років.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини