RU

У фільмі "Матч" експерти побачили карикатуру на українців

23.04.2012, 11:32
У фільмі
Сергій Безруков зіграв у фільмі головну роль (www.kinopoisk.ru)
Державне агентство України з питань кіно видало прокатне свідоцтво кінострічці "Матч" (режисер Андрій Малюков, Росія, 2012 р.). Експерти пояснили своє рішення тим, що "заборона служить авторам неталановитих фільмів тільки зайвою рекламою".

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в прес-службі агентства, експертна комісія з питань розповсюдження і демонстрації фільмів 20 квітня 2012 р. закінчила перегляд фільму "Матч" повним складом комісії. Думки експертів щодо доцільності державної реєстрації фільму "Матч" і видачі йому прокатного свідоцтва розділилися наступним чином: "за" - 11 голосів, "проти" - 8.

За підсумками перегляду експерти висловили стурбованість щодо можливого спотворення у фільмі історичних подій, присутності в картині пропаганди і жанрової стилізації: "В картині є епізоди, де україномовні персонажі виглядають негідно й карикатурно, і це може викликати почуття образи та опору у нашого глядача". Проте, відзначають експерти, "ми існуємо не в ті часи, коли щось можна фактично заборонити до показу. Усі, хто захоче подивитися фільм" Матч ", подивляться його в Інтернеті".

"Відповідно до ст. 15 Конституції України, цензура заборонена. Держкіно не може забороняти або, навпаки, дозволяти прокат фільму, керуючись ідеологічними мотивами або художніми властивостями твору ... Більшість з 19 членів експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрації фільмів при Держкіно рекомендували фільм "Матч" до прокату в Україні. Що ж стосується художньої та історичної цінності фільму - визначати її для себе кожен глядач повинен особисто. Вважаю, що заборона "Матчу" тільки додасть йому популярності в "мережах" і на ринку "чорного" відеопрокату " , - прокоментувала голова Держкіно Катерина Копилова.

Нагадаємо, раніше Держкіно України продовжило термін розгляду заявки на видачу прокатного посвідчення фільму "Матч".

Фільм заснований на реальних подіях і розповідає про легендарний "матч смерті", зіграний футболістами київськими з німецькою командою Flakelf в окупованому Києві в серпні 1942 року. У головній ролі знявся Сергій Безруков. Над картиною працював режисер Андрій Малюков, фільм якого "Ми з майбутнього" свого часу викликав бурхливу реакцію в Україні.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини