RU

У ботсаду Києва пройде перший Міжнародний фестиваль скульптури

13.12.2011, 16:26
У ботсаду Києва пройде перший Міжнародний фестиваль скульптури - Фото
"Будинок Знань" Жауме Пленса в Yorkshire Sculpture Park - найбільшому скульптурному парку на території Європи. YSP щорічно інвестує в проекти сучасного мистецтва близько $20 млн.
Пройде фестиваль в Національному ботанічному саду ім.Гришка, а його старт - 2 червня - співпаде з початком Євро-2012. Загалом планується відібрати близько 20 скульптур - десять від українських і десять від закордонних учасників.

Відбирати кращі проекти, які змагатимуться за спеціальні призи і головну нагороду фестивалю - грошовий грант - буде експертне журі на чолі з куратором найбільшого скульптурного парку Європи Yorkshire Sculpture Park Хелен Фебі.

"Головне в роботі - ідея. Що стосується матеріалів - ми ні в чому не обмежуємо учасників. Проекти можуть бути виконані в будь-якій техніці, з будь-яких матеріалів, з використанням будь-яких медіа. Ми розглянемо всі заявки. Кращі проекти будуть реалізовані і представлені на фестивалі" , - сказала Фебі.

До участі приймаються також готові скульптури, зроблені не пізніше 2009 року. Заявки приймаються до 27 січня 2012 року на сайті фестивалю. Шорт-лист учасників майбутнього проекту буде оголошено в лютому.

Фестивалі сучасної скульптури широко популярні в усьому світі. У Сіднеї вже 14 років проводиться фестиваль Sculpture by the Sea, який протягом двох тижнів збирає півмільйона туристів, що приїжджають подивитися на творіння учасників із понад 20 країн. Кілька років тому фестиваль мігрував до Європи і з недавніх пір проводиться в датському Орхусі.

Найбільш же відомим скульптурним форумом вважається німецький Мюнстер. Раз на десять років у маленькому місті в Вестфалії найкращі скульптори світу виставляють свої нові творіння. Кращі з них після закінчення фестивалю Мюнстер купує для себе, так що за десять років місто перетворилося на справжній музей просто неба. І якщо в 1977-му Мюнстер представив на суд публіки вісім скульптур, на які приїхали подивитися 90 тисяч людей, то в 2007-му 36 скульптур залучили 600 тисяч туристів.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини