RU

У Януковича обіцяють не впливати на визначення лауреатів премії Шевченка

14.09.2010, 17:45

Заступник глави Адміністрації Президента України Ганна Герман запевняє, що влада не буде втручатися у діяльність Комітету з національної премії імені Тараса Шевченка і не буде надавати впливи на визначення переможців. Як повідомляє УНІАН, про це вона заявила сьогодні під час першого робочого засідання комітету.

Зокрема Г.Герман зазначила, що Президент України Віктор Янукович робитиме все, щоб сприяти продуктивній і ефективній роботі комітету. "Президент буде робити все, щоб престиж премії зростав", - сказала вона. За її словами, саме члени комітету повинні стати "мозковим центром" реалізації сучасної гуманітарної політики і "народжувати ті ідеї", які глава держави буде реалізовувати у сфері гуманітарної політики. "Ви повинні бути активними і впливати на процеси", - сказала вона.

У свою чергу, глава комітету Борис Олійник зазначив, що при визначенні кандидатів до уваги має братися виключно якість конкретного твору, та ніякі інші чинники. "Переконаний, що за основу буде братися тільки якість творів, незважаючи ні на які політичні смаки і економічне становище претендентів", - сказав він.

За його словми, у цей час треба зробити все можливе, щоб припинити розмови, неначе справжні переможці визначаються поза стінами комітету. "На цій основі і будемо працювати. Тиск зверху тут не пройде", - впевнений Б.Олійник. На ці слова відреагувала Г.Герман: "А ніхто і не буде намагатися чинити тиск на комітет".

Нагадаємо, раніше Президент України В.Янукович своїм указом затвердив новий персональний склад Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Подання на здобуття премії комітет приймає до 1 листопада 2010 року.

Ганна Герман: біографія та добірка новин>>>
Культура і мистецтво, шоу-бізнес: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини