RU

У столиці покажуть картини найдорожчого художника України

15.04.2010, 14:45

Сьогодні відомий художник Олександр Ройтбурд презентує у Києві свій новий проект, в якому влаштовує "живописний поєдинок" з найвідомішими полотнами фундатора європейського реалістичного живопису XVII століття Караваджо.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ організатори виставки, ідея створення серії робіт "Ройтбурд vs Караваджо" виникла як реакція на сумнозвісне викрадення роботи італійського класика "Поцілунок Іуди" з Одеського музею західного і східного мистецтва.

"Я народився і виріс в Одесі, і пам'ятаю картину Караваджо з дитинства. Її викрадення я пережив як власну трагедію. Дуже шкода, що так безглуздо втратили шедевр", - каже О.Ройтбурд.

Так виникла ціла серія з монументальних робіт музейного формату, де фоном виступає класична основа "вічного" біблійного сюжету Караваджо у виконанні Ройтбурда, на який накладається яскрава абстракція, що різко контрастує не тільки живописно, але й філософськи. "Мені цікаво переосмислювати класику, коли при зміщенні акцентів роботи класиків змінюють значення і точка зору на вічні сюжети", - зазначає художник.

Нагадаємо, у червні 2009 року на лондонському аукціоні "Phillips de Pury & Co" перша картина з нової серії О. Ройтбурда "Прощавай, Караваджо!" була продана за $97 тисяч. Отже, він встановив офіційний ціновий рекорд, після якого автор вважається найдорожчим українським художником.

Виставку "Ройтбурд vs Караваджо" можна буде побачити з 15 квітня у галереї "Колекція".

Культура і мистецтво, шоу-бізнес: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини