RU

У США почався суд над лікарем Майкла Джексона

28.09.2011, 12:32
У США почався суд над лікарем Майкла Джексона - Фото
d9ce65299b6966b6a166eedd85409511.jpg

У США почався суд над лікарем Майкла Джексона

Через два роки після смерті Майкла Джексона його особистий лікар, 58-річний Конрад Мюррей (на фото) постав перед судом присяжних по обвинуваченню в неумисному вбивстві і злочинній недбалості. Як передає Бі-бі-сі, Мюррей не визнає себе винним, однак якщо його провину буде доведено, йому може загрожувати до чотирьох років в'язниці.

Судові слухання, які транслюватимуться в прямому ефірі по телебаченню і в Інтернеті, почалися у вівторок пізніше, ніж очікувалося, через суворі заходи безпеки і величезну кількість представників преси і прихильників покійного співака, що зібралися перед будівлею суду.

До суду прибули батьки Кетрін і Джо Джексони, а також його брати і сестри – Джанет, Джермейн, Ла Тойя, Ренді, Тіто і Реббі.

Відкриваючи засідання, заступник окружного прокурора Девід Уолгрен заявив, що безмежна довіра, з якою Джексон ставився до свого особистого лікаря, коштувала співаку життя. Обвинувачення стверджує, що Мюррей ввів Джексону смертельну дозу потужного заспокійливого засобу під назвою пропофол, а потім покинув співака напризволяще.

Як заявив Девід Уолгрен, прийом пропофолу вимагає постійного медичного нагляду. "Картина може почати гіршати дуже-дуже швидко, і якщо у тебе немає достатніх знань або досвіду, все може завершитися смертю пацієнта", – сказав Уолгрен.

Крім того, суд заслухав аудіозапис з голосом Майкла Джексона, де той плутано говорить про свої концерти, заплановані на найближче майбутнє. Зі слів заступника прокурора, цей аудіозапис, уперше представлений публіці, отримано з мобільного телефону лікаря Мюррея.

"Коли люди будуть йти з концерту, я хочу, щоб вони говорили: "Я ніколи нічого подібного не бачив!", – каже голос на плівці.

Обвинувачення стверджує, що, почувши, як Джексон насилу вимовляє слова, лікар мав би зрозуміти, що йому більше не можна давати пропофол.

Першим свідком з боку обвинувачення повинен стати хореограф співака Кенні Ортега, який покаже відеозапис останніх репетицій 50-річного Джексона, що готувався з величезною помпою повернутися на сцену. Цей відеозапис увійшов до знятого Ортегою документального фільму "Це все" (This Is It).

Також свідчення дадуть охоронці Джексона, лікарі швидкої допомоги і реанімації, куди був доставлений співак. Буде заслухано і запис поліцейського допиту Конрада Мюррея, зроблений через два дні після смерті Джексона, коли Мюррей сказав, що давав своєму пацієнту пропофол від безсоння.

Смерть співака, згідно з результатами судмедекспертизи, кваліфікується як неумисне вбивство. Причиною насильницької смерті, на думку експертів, стала "гостра інтоксикація пропофолом" – препаратом, який зазвичай вводиться внутрішньовенно і використовується як анестезія під час операцій.

Адвокати обвинуваченого висувають версію про те, що Джексон сам якимось чином випив або прийняв додаткову дозу пропофолу вже після того, як від нього пішов лікар Мюррей.

На думку експертів, поки будуть заслухані всі учасники судового процесу і присяжні перейдуть до обговорення свого рішення, може пройти до п'яти тижнів.

Майкл Джексон: біографія, новини>>>
Культура і мистецтво, шоу-бізнес: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини