RU

У Росії зберігаються 30 тисяч предметів мистецтва, належних Україні

24.11.2010, 14:35
У Росії зберігаються 30 тисяч предметів мистецтва, належних Україні - Фото
73891afe2de4cda6dd2a9579ef53ee0d.jpg

У Росії зберігаються 30 тисяч предметів мистецтва, належних Україні

За підрахунками українських істориків і мистецтвознавців, у російських музеях зберігається близько 30 тисяч предметів мистецтва, у свій час вивезених з України. До того ж взаємний обмін вивезеними експонатами залишається непропорційним: з Росії в Україну повернулися декілька десятків предметів, у зворотному напрямі були відправлені сотні культурних цінностей. Про це повідомляє радіо "Свобода".

Днями у київському Музеї мистецтв ім. Ханенків відбулася передача російському "Ермітажу", украденої звідти в 2005 році вази ХІХ століття. В Україні ваза була знайдена через рік після крадіжки. Відтоді тривала процедура повернення, яка складалася з декількох експертиз і судових засідань.

У свою чергу, співробітники музею ім. Ханенків хотіли б повернути картини, які зараз зберігаються в "Ермітажі".

"У 20-30-ті роки з музеїв забиралися експонати, через Держторг продавалися за кордон. Але деякі речі не продавалися і осідали у центральних музеях. Там є більше шести наших робіт. Найцінніші речі: персидської роботи акваманіл, десь ХІІІ століття, надзвичайна рідкість; картина Натуара, французького художника, "Амур, що точить стрілу", ще декілька французьких пейзажів", - розповідає директор музею Віра Віноградова.

Однак в "Ермітажі" заявляють, що ці картини навряд чи повернуться в Україну. "Що стосується передачі з музею у музей, то, на мою думку, ця справа досить-таки безперспективна. У роки між революцією і Другою світовою війною тогочасний уряд до музейних колекцій ставився по-варварськи. Якщо ми зараз складемо список картин з "Ермітажа", які є не в "Ермітажі", то це буде близько 18 тисяч предметів мистецтва, які є у різних музеях, зокрема, України", - зазначив заступник директора російського музею Георгій Вілінбахов.

До того ж у Державній службі контролю за переміщенням культурних цінностей через кордон України досі немає повного переліку експонатів, які у радянські часи були вивезені у російські музеї.

"У 90-х роках ні Україна не повертала Росії, ні Росія не повертала Україні. У 2000-х роках ми почали взаємне переміщення предметів, які були передані на тимчасові виставки, і цьому є документальне підтвердження", - каже глава служби Юрій Савчук і додає, що з наступного року почнеться впровадження електронної бази даних.

Культура і мистецтво, шоу-бізнес: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини