RU

У Німеччині екранізують "Капітал"

03.11.2008, 10:45

У листопаді в Німеччині вийде перша в світі екранізація праці Карла Маркса "Капітал" - фільм "Новини з ідеологічної античності".

Як повідомляє "Deutsche Welle", над картиною працює німецький режисер Олександр Клуге. 10-годинний фільм є монтажем з уривків інтерв'ю з відомими німецькими письменниками, філософами і журналістами, що розповідають про своє сприйняття "Капіталу", а також окремих постулатів марксистської теорії, екранізованої на сучасний лад.

За словами А.Клуге, задум екранувати працю свого відомого співвітчизника у нього з'явився давно. Однак спочатку ідея належала не А.Клуге, а відомому радянському режисеру Сергію Ейзенштейну, який ще 80 років назад мав намір перенести теорії К.Маркса на кіноекран. Тоді, внаслідок різних причин, зокрема і через протест Сталіна, ідею так і не було втілено в життя.

76-річний німецький режисер А.Клуге відомий працями соціально-політичної та юридичної тематик. Його фільми не раз ставали призерами кінофестивалів у Каннах і Венеції. Найвідоміші з них: "Прощання з минулим", "Артисти під куполом цирку: безпорадні", "Віллі Тоблер і загибель шостого флоту", "Сильний Фердінанд", "Влада почуттів" тощо. У 2007 році А.Клуге було нагороджено вищою нагородою Німеччини - орденом "Хрест за заслуги перед Федеративною Республікою Німеччини".


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини