RU

У "Мистецькому Арсеналі" стартує "Космічна Одісея"

04.04.2011, 17:00
У
e002e565d31e92ab4aa44efdea64a2d8.jpg

У "Мистецькому Арсеналі" стартує "Космічна Одісея"

У вівторок, 5 квітня, київський арт-центр "Мистецький Арсенал" вперше відкриває Міжнародний тиждень сучасного мистецтва "Космічна Одісея 2011". Проект присвячений 50-річчю з дня першого польоту людини у космос. У програмі: виставка робіт сучасних і зарубіжних художників, експозиція космічних артефактів, кінопрограма, художній і науково-популярний лекторій, дитяча програма.

Зокрема серед 130 учасників проекту – відомий польський художник Павло Альтхамер з відео "Астронавт-2", німецька група з Німеччини "Roсhus Aust/Re-Load Futura", яка презентує візуальний концерт-перформанс, присвячений 108-хвилинному перебуванню у невагомості під час першого польоту Гагаріна.

Також київський глядач вперше побачить фото відомої іспанської художниці Алісії Фраміс "Втрачений космонавт" і відеоінсталяцію "Black Rain" британської групи "Semiсоnductor". Одна із центральних робіт художньої композиції – всесвітньо відома скульптура "Космонавт" Олега Куліка. Одна із найцікавіших кінетичних скульптур проекту – літальний апарат "Махатмаплан" Анатолія Слойка.

Крім того, український художник Олексій Сай побудував 25-метровий світловий тунель-інсталяцію "Time to say good-bye!", по якому зможе пройтися кожний охочий. А відомий вуличний художник APL315 створив монументальну роботу на 20-метровому полотні з назвою "Mivina vs Kayenne".

Вперше буде презентована графіка і живописна робота Олександра Гнилицького "Космічний суп", а також фото, відео і живописні роботи Арсена Савадова, Сергія Браткова, Олександра Ройтбурда, Іллі Чичкана, Ігоря Гусєва, Сергія Зарви, Колодія, Дмитра Дульфана, Кирила Проценка, Іллі Ісупова, Жанни Кадирової, Нікити Кадана, Лади Наконечної та інших учасників.

Одна із складових проекту – документальна космічна картографія. Зокрема вперше у Києві будуть показані супутникові зйомки галактик, офіційно надані для виставки NASA (США), а також фотознімки, зроблені у відкритому космосі російським льотчиком-космонавтом Юрієм Лончаковим.

Також в експозицію увійдуть унікальні експонати з космічних музеїв. Крім численних макетів супутників, апаратів і "космічної їжі", відвідувачі вперше побачать магнітофон-програвач, який був з Юрієм Гагаріним під час першого польоту, - саме з його запису світ почув відомі слова "Ну все, поїхали!".

З 6 квітня свою роботу почне кінолекторій, в якому, крім документальних і науково-популярних фільмів, будуть презентовані понад 50 кінопоказів. Зокрема відбудуться прем'єри художнього фільму про Гагаріна "108 хвилин" (режисер Бата Недіч), а також художньо-документального фільму "Федір Тетяніч Фріпулья" (реж. С.Феофілактов).

На завершення "Космічної Одісеї 2011" планується концерт електронної групи "Аeronautica", який передує великому туру проекту за участю Іллі Лагутенка "Космічний рейс". Лейтмотивом програми проекту стане саундтрек до однойменного першого радянського науково-популярного фільму 1935 року.

Виставка буде відкрита щодня з 6 по 28 квітня, з 11:00 до 20:00. Вартість квитків: 40 грн., для пільгових категорій – 20 грн., вхід для дітей шкільного віку вільний.

Культура і мистецтво, шоу-бізнес: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини