RU

У Мінську відкрився Міжнародний кінофестиваль

17.11.2008, 12:05

15 листопада в Мінську відкрився XV Міжнародний кінофестиваль "Листопад-2008 ", в конкурсній програмі якого представлено українську стрічку "Райські птахи" Романа Балаяна.

Як повідомляє прес-служба компанії "SOTA Cinema Group", фільмом відкриття фестивалю стала картина "У кожного своє кіно", що відкрила ювілейний 60-й Каннський кінофестиваль. Усього на мінському кинофорумі представлено 150 кінокартин з 55 країн світу. Вперше в Білорусь свої роботи привезуть кінематографісти Мексики і Норвегії.

В основному конкурсі ігрових художніх фільмів візьмуть участь 20 картин з 19 країн, стільки ж картин заявлено на конкурс документальних стрічок. У позаконкурсній програмі буде показано 19 фільмів з 11 країн. "Оскільки наш форум ніби завершує фестивальну естафету року, у нас є можливість організувати свого роду парад найкращих прем'єр. Ми пропонуємо глядачеві фільми, що отримали нагороди на престижних міжнародних фестивалях або що стали подіями у себе на батьківщині", – зазначив голова кінофестивалю, народний артист СРСР і Білорусії Ростислав Янковський.

Міжнародне журі фестивалю очолив російський режисер Валерій Тодоровський. Серед спеціальних гостей кінофоруму - відомі режисери Кшиштоф Зануссі і Емір Кустуріца. Новинкою кінофестивалю в Мінську стане конкурс телевізійних фільмів. У ньому беруть участь 14 картин з 9 країн.

Головною нагородою кінофестивалю є "Приз глядацьких симпатій", який визначається за підсумками глядацького голосування і підрахунку рейтингових балів. Переможців також чекають призи "За збереження і розвиток традицій духовності в кіномистецтві", "За найкращу режисуру", "За найкращу чоловічу роль", "За найкращу жіночу роль" тощо.

XV Міжнародний кінофестиваль "Листопад-2008" триватиме до 22 листопада.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини