RU

У Львові розкопали незвичайний фундамент древньої церкви

22.08.2018, 16:59
У Львові розкопали незвичайний фундамент древньої церкви - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine

Під час ремонтних робіт у дворі собору Святого Юра у Львові археологи розкопали фрагменти фундаменту стародавньої церкви. Фундамент міг бути частиною церкви, яка була зведена ще до будівництва собору, повідомили в Науково-дослідному центрі "Рятівна археологічна служба" Інституту археології НАН України у Львові.

Археологи звернули увагу на невідповідність виявленого фундаменту західної і південної частин церкви сучасній планіровці. Дослідники розкопали великі тесані кам'яні блоки, які попередньо датуються XIV-XV століттям. Визначити вік фундаменту допомогли знайдені осколки кераміки і цегла готичного періоду. Фахівці проводять дослідження для встановлення точного віку фундаменту.

Фото: ras.gov.ua

Біля собору Святого Юра також знайшли людські кістки. Дослідники говорять, що поруч з собором раніше знаходилося кладовище. Виявлені рештки зібрані не в анатомічному порядку через часткове руйнування кладовища ремонтними роботами.

Раніше міжнародна група археологів виявила в Кенії найдавніше масове поховання віком п'ять тисяч років. Поховання 580 людей перебуває під оточеною валунами платформою діаметром близько 30 метрів.

Александра Шмыкова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини