У Лаврі знайшли залишки унікальної стіни XII століття: фото

25.07.2018, 17:05
У Лаврі знайшли залишки унікальної стіни XII століття: фото - Фото
Фото: ВВС/Сергій Тараненко

У національному Києво-Печерському заповіднику, на території якого розташована Лавра, археологи розкопали фундаменти і залишки стіни, зруйнованої ханом Батиєм під час облоги Києва в 1240 році. Про це розповів завідувач сектором археології заповідника археолог Сергій Тараненко, передає ВВС News Україна.

За словами археологів, фундамент і стіни складаються з валунів, невеликих уламків колотого каменю та уламків давньоруської цегли - плінфи.

Під час розкопок також знайшли фрагмент давньоруського металевого браслета з плетеним орнаментом.

Розкопки проводилися біля Троїцької надбрамної церкви в Митрополичому саду.

Археологи виявили, що стіна має довжину 21 метр. Поки розкопали лише частина фундаментів, а відкривати повністю знахідку планують в наступному році.

Вчений розповів, що ця знахідка була частиною стіни, яка оточувала "верхню" Лавру. Побудували її в кінці в XII столітті, простояла вона близько 150 років, до навали монголо-татар і взяття Києва в 1240 році. Стіну звели на місці дерев'яного паркану - так званого стовп. Після набігу монголо-татар в XIII столітті наступну кам'яну стіну збудували навколо Лаври тільки в кінці XVII століття.

Археологи називають стіну унікальною, оскільки в Україні, крім неї, відомо лише два об'єкти монументального фортифікації Київської Русі. А конструкція цього фундаменту - поки єдина серед усіх пам'яток цієї доби.

Фото: ВВС/Сергій Тараненко

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииСмерть доктора Басика. История медика, который покончил с собой после коронавируса