RU

У Києві відкриваються нові виставки

22.10.2010, 14:50
У Києві відкриваються нові виставки - Фото
741c4d0c9a99d1b46d8e1e19f1a5146c.jpg

У Києві відкриваються нові виставки

Сьогодні в українській столиці відбудеться відкриття відразу декількох експозицій. Зокрема у галереї запрошують на спільну виставку відомих українських абстракціоністів Тіберія Сільваші і Василя Бажая, на предаукціонну виставку предметів авторського дизайну, а також на ювілейну виставку класика українського мистецтва ХХ століття, майстра радянського реалізму Сергія Григорьєва.

У Музеї сучасного мистецтва України 22 жовтня відбудеться відкриття спільної виставки двох найяскравіших художників українського абстрактного живопису - Тіберія Сільваші і Василя Бажая. Усього будуть експонуватися близько 60 робіт художників. Частково цей проект був представлений на Тижні актуального мистецтва, який проходив у серпні у Львові, однак деякі твори відвідувачі побачать вперше.
Ознайомитися з виставкою можна буде з 23 жовтня до 21 листопада щодня, крім понеділка, з 11:00 до 19:00.

У столичному Центрі сучасного мистецтва "М17" сьогодні відкривається предаукціонна виставка першого в Україні аукціону авторського предметного дизайну. До колекції увійдуть предмети інтер'єра, освітлювальні прилади, арт-об'єкти - скульптура, інтерьєрна інсталяція, керамічні і скляні предмети. Серед лотів, виставлених на торги, не тільки предмети сучасного українського і зарубіжного дизайну, які складуть основу колекції, але й зразки авангардного дизайну початку минулого століття, арт-деко, вінтажний дизайн.

Крім робіт українських дизайнерів, до колекції увійдуть і цікаві предмети старого зарубіжного дизайну: комплект меблів Жозефа Хоффмана (Австрія, 1910-те рр.), термос-кавник, дизайн W.A.S. Benson (Англія, 1890-е рр.), парні вази Charles Catteau (Бельгія, поч. ХХ ст.), вентилятор настільний (1950-ті, вінтаж, СРСР), вінтажні крісла в стилі Ееро Саарінена (1970-Е, СРСР), лампа дизайну Пітера Беренса для AEG (1930-ті рр.), чайно-кавовий набір у стилі Баухауса (1930-ті рр.).
Виставка буде відкрита для відвідування з 23 по 29 жовтня (з 10:00 до 20:00, понеділок - вихідний).

Національний художній музей України представляє масштабну ретроспективну виставку класика українського мистецтва ХХ століття Сергія Григорьєва, приурочену до 100-річчя від дня його народження. Видатний майстер живопису і малюнка, С.Григорьєв відомий передусім зразковими жанровими полотнами на радянську тематику - "На зборах" (1947), "Юні натуралісти" (1948), "Прийом у комсомол" (1949), "Обговорення двійки" (1951), "Рідна мати" (1970), а також портретами видатних особистостей.

Ювілейна виставка презентує різні періоди творчості, різні жанри і різні грані обдарованості майстра і покликана нагадати новому поколінню про спадкоємності традиції, яка через С.Григорьєва і його вчителя Федора Кричевського сягає корінням у міцні академічні принципи живопису і малюнка Петербурзької Академії мистецтв.

Проект розкриває дві грані творчості майстра: його "офіційну сторону" - найкращі жанрові полотна на радянську тематику, за які він отримував премії і визнання, та іншу, його ліричну іпостась, - графічні роботи, акварелі, малюнки, пейзажні етюди, портрети рідних і близьких, дітей - все те, що утворює інтимний світ майстра і відоме тільки вузькому колу фахівців і сім'ї. Багато робіт С.Григорьєва будуть демонструватися вперше.
Експозицію можна побачити з 22 жовтня по 12 грудня щодня, крім неділі.

Крім того, у Малій галереї музею "Мистецький Арсенал" проходить виставка Зої Орлової "Дитячі веранди". Веранду дитячого саду художниця розглядає як сцену, на якій розвертається театр абсурду за назвою "Життя".

З виставкою можна буде ознайомитися до 15 листопада щодня з 12:00 до 20:00, крім понеділка.

Культура і мистецтво, шоу-бізнес: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини