RU

У Києві пройде фестиваль кіно про права людини "Docudays UA"

21.03.2011, 11:15
У Києві пройде фестиваль кіно про права людини
48b5370e27e93606331fd07300b31ba9.jpg

У Києві пройде фестиваль кіно про права людини "Docudays UA"
З 25 по 31 березня у столичному Будинку кіно і Німецькому культурному центрі "Гете-Інститут" пройде 8-й Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини "Docudays UA". Вхід на всі кінопокази традиційно безкоштовний.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ організатори фестивалю, відкриє "Docudays UA" фаворит багатьох міжнародних фестивалів – фільм "Інший "Челсі": історія з Донецька" німецького режисера Якоба Пройса. На відкриття фестивалю 25 березня Я.Пройсс запросив трьох донецьких шахтарів – героїв свого фільму.

Фестивальні фільми змагаються у двох конкурсах – творчому і правозахисному. Кожний конкурс має призовий фонд. З 2009 року у визначенні найкращого фільму також беруть участь студенти київських вищих шкіл. Свого переможця шляхом анонімного анкетування традиційно вибирають і глядачі.

Крім того, другий рік поспіль організатори "Docudays UA" вручають спеціальну премію на знак пам'яті про друга і продюсера фестивалю Андрія Матросова.

Також у межах фестивалю 26 березня у Домі кіно відбудеться відкриття виставки робіт художників-карикатуристів. Цього року конкурс присвячений проблемам пригнічення свободи слова, мирних зборів і асоціацій в Україні. Цього ж дня о 11:00 тут пройде майстер-клас: "Як забезпечити себе від протиправних дій міліції", який проведуть відомі правозахисники.

Глядачів також чекає майстер-клас і ретроспектива робіт легенди чеської кінодокументалістики Мирослава Янека, романтична панорама "Нове кіно Балтії", спеціальний показ фільму "Серійні вбивства у країні Путіна" і зустріч з автором – французьким режисером Манон Луазо, презентація останніх двох фільмів одного із найяскравіших представників сучасної польської кінодокументалістики Марчіна Кошалки і можливість подискутувати з автором.

А в кінозалі "Гете-Інституту" пройдуть "Три вечори в колі друзів" – показ найкращих фільмів друзів Docudays UA - фестивалів "Verzio" (Угорщина), "Watch Docs" (Польща) і "ZubrOFFka" (Польща).

Права людини в Україні: добірка новин>>>
Культура і мистецтво, шоу-бізнес: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини