RU

У Києві експонуються кращі роботи українських художників за останні 20 років

23.08.2011, 14:42
У Києві експонуються кращі роботи українських художників за останні 20 років - Фото
a2c50feac030c8378df1f44652396615.jpg

У Києві експонуються кращі роботи українських художників за останні 20 років

З нагоди 20-ої річниці незалежності України з 22 серпня по 4 вересня в "Українському домі" проходить художня виставка "Народні художники України" і проект сучасного мистецтва "21", а в Національному культурно-художньому і музейному комплексі "Мистецький Арсенал" 23 серпня відкривається проект "Незалежні" - спроба масштабно позначити феномен українського сучасного мистецтва, яке народилося разом з новою країною.

Так, експозиція виставки "Народні художники України" нараховує близько 200 творів видатних українських художників, яким в різні періоди було присвоєно це почесне звання. Об'єднуючи твори живопису, графіки і скульптури, виставка зібрала роботи художників, які в своїй творчості часто зверталися до теми України.

Виставка відтворює дух нашої держави - її напружену і цікаву історію, її людей, національних героїв, звичаї, українські пейзажі. Експозиція "Народні художники України" представляє яскраві творчі імена, що вже стали символами мистецтва України ХХ-ХХІ століть, зокрема Миколи Глущенка, Тетяни Яблонської, Сергія Шишка та інших.

Проект "21" відтворює самостійний і неповторний розвиток мистецтва незалежної України. "21" - це продовження живописної традиції в українському мистецтві. В експозиції представлені художники декількох незалежних художніх напрямів. Передусім, трансавангардисти (Олег Голосій, Олександр Ройтбурд, Олександр Гнилицький) та неоабстракціоністи (Анатолій Криволап, Олег Животков, Тіберій Сільваші).

Унікальність цього проекту полягає в тому, що всі без винятку представлені роботи - з приватних колекцій.

А проект "Незалежні", що стартує сьогодні в "Мистецькому Арсеналі", представить творчість більше 120 авторів на площі 10 тисяч квадратних метрів. Експозиція буде ґрунтуватися на певних блоках, кожен з яких характеризує наскрізні явища українського сучасного мистецтва, що з'явилися в процесі пошуку українськими художниками нової візуальної мови, проблематики та ідентичності протягом двох десятиріч:

"Реальність VS Фантазм" - як особливість українського сучасного мистецтва, в якому реальність завжди є химерною і відображається з потойбічним ефектом або з підтекстом;

"Діалог з екраном" - як вплив на образне мислення художників, коли усталеній живописній площині довелося прийняти нові медійні реалії світу, що відобразилося в низці відео-, фоторабот, перформансів та власне живописній картині;

"Соціальний погляд / Політичний реагент" - відображатиме важливі соціальні і політичні реалії, на які реагували митці 1991-2011 рр.;

"Історія та міф" - презентує "нові міфології" і переосмислення історії;

"За межою" - яскраві феномени, які знаходяться поза звичною художньою системою.

Як очікують організатори проекту, після відвідування виставки глядач матиме цілісне уявлення про сучасне українське мистецтво. Будуть представлені всі характерні види, жанри і технології, які були і є в арсеналі українського сучасного мистецтва. Крім того, проект "Незалежні" поставить серйозне питання про не здійснену за 20 років незалежності музеєфікацію українського сучасного мистецтва і, можливо, сприятиме створенню повноцінної колекції.

Проект "Незалежні" можна буде побачити з 23 серпня до 11 вересня 2011 року в "Мистецькому Арсеналі" (вул. Лаврська, 12).

Культура і мистецтво, шоу-бізнес: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини