RU

У Каневі відбулося вручення Шевченківських премій

09.03.2011, 15:25
У Каневі відбулося вручення Шевченківських премій - Фото
b6e21f8b5aa382b7888a5f3155cd47f9.jpg

У Каневі відбулося вручення Шевченківських премій
Сьогодні у Каневі у межах урочистих заходів з нагоди 197-ої річниці з дня народження Великого Кобзаря відбулася урочиста церемонія вшанування лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Як повідомляє прес-служба Президента, указ глави держави про присудження премій зачитала заступник глави Адміністрації Президента Ганна Герман, а вручав почесні нагороди Прем'єр-міністр України Микола Азаров.

Згідно з указом Президента "Про присудження Національної премії України імені Тараса Шевченка", на підставі подання Комітету з Нацпремії ім. Шевченка, лауреатами 2011 року оголошені:

Літературознавці Роман Горак і Микола-Ярослав Гнатів (за 10-томне видання "Іван Франко"), диригент-постановник Микола Дядюра, режисер-постановник Анатолій Солов’яненко, виконавці вокальних партій Сергій Магера і Оксана Крамарева (за оперу В.Белліні "Норма" Національного академічного театру опери і балету України ім. Т. Г. Шевченка), а також артистка Лідія Забіляста (за вокальні партії в оперних виставах і концертні програми 2005-2010 років).

На 2011 рік розмір Національної премії ім. Шевченка встановлений у розмірі 250 тис. грн. кожна.

Нагадаємо, комітет з Національної премії України ім. Шевченка також присудив Шевченківську премію з літератури письменнику Василю Шкляру за роман "Залишенець" ("Чорний Ворон"). Після цього В.Шкляр звернувся з листом до Президента Віктора Януковича, в якому попросив перенести вручення йому нагороди на період, коли у влади не буде Міністра освіти Дмитра Табачника. В указі глави держави про присудження премій ім'я В.Шкляра не згадувалося.

Культура і мистецтво, шоу-бізнес: добірка новин>>>
Нагороди, премії, конкурси, рейтинги, рекорди: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини