RU

Телеканали будуть маркувати програми, що несуть загрозу дітям

29.05.2012, 15:47
Телеканали будуть маркувати програми, що несуть загрозу дітям - Фото
Фото: ЕРА
На початку наступного року в Україну планується ввести графічні позначення на телепродуктах для захисту дітей від інформації, яка може нанести шкоду їхньому здоров'ю та розвитку. Про це йшлося сьогодні в ході круглого столу "Захист дітей у медіасередовищі", організованому Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення.

Як передає  Інтерфакс-Україна, заступник голови Нацради з питань телерадіомовлення Лариса Мудрак повідомила, що графічні символи повинні бути визначені до кінця поточного року, а вже з 2013-го буде проводитися їх впровадження в телепросторі. Вона зазначила, що національна система позначень розробляється з урахуванням досвіду інших країн.

У свою чергу, голова Нацради Володимир Манжосов наголосив, що пілотні проекти запровадження системи таких символів будуть впроваджуватися на базі обласних державних телерадіокомпаній.

На думку директора департаменту телебачення і радіомовлення Державного комітету телебачення і радіомовлення України Сергія Абрамова, "це повинна бути наша національна система, з урахуванням сімейних, духовних, традицій, релігійних переконань".

За словами Абрамова, необхідно не тільки виробити механізм застосування маркування, а й розробити механізм контролю за використанням цієї системи, механізм застосування штрафних санкцій для каналів-порушників.

"Головне питання - хто саме в телекомпанії повинен визначити, який знак ставити на програму, якими значками відзначати випуски новин, в яких лише 30% матеріалів позитивного змісту, а решта - негатив", - підкреслив він.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини