Телеканали будуть маркувати програми, що несуть загрозу дітям

Телеканали будуть маркувати програми, що несуть загрозу дітям - Фото
Источник фото: ЕРА
29.05.2012, 15:47

Графічні позначення з'являться спочатку в ефірі обласних ТРК, потім планується ввести їх у всьому телепросторі України

На початку наступного року в Україну планується ввести графічні позначення на телепродуктах для захисту дітей від інформації, яка може нанести шкоду їхньому здоров'ю та розвитку. Про це йшлося сьогодні в ході круглого столу "Захист дітей у медіасередовищі", організованому Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення.

Як передає  Інтерфакс-Україна, заступник голови Нацради з питань телерадіомовлення Лариса Мудрак повідомила, що графічні символи повинні бути визначені до кінця поточного року, а вже з 2013-го буде проводитися їх впровадження в телепросторі. Вона зазначила, що національна система позначень розробляється з урахуванням досвіду інших країн.

У свою чергу, голова Нацради Володимир Манжосов наголосив, що пілотні проекти запровадження системи таких символів будуть впроваджуватися на базі обласних державних телерадіокомпаній.

На думку директора департаменту телебачення і радіомовлення Державного комітету телебачення і радіомовлення України Сергія Абрамова, "це повинна бути наша національна система, з урахуванням сімейних, духовних, традицій, релігійних переконань".

За словами Абрамова, необхідно не тільки виробити механізм застосування маркування, а й розробити механізм контролю за використанням цієї системи, механізм застосування штрафних санкцій для каналів-порушників.

"Головне питання - хто саме в телекомпанії повинен визначити, який знак ставити на програму, якими значками відзначати випуски новин, в яких лише 30% матеріалів позитивного змісту, а решта - негатив", - підкреслив він.