RU

США повернули Єгиптові викрадену колекцію старовини

05.12.2008, 13:18

США повернули Єгиптові викрадену колекцію старовини - 79 предметів, датованих 3900-3600 рр. до нашої ери, які були викрадені кілька років тому із сховищ одного з каїрських музеїв і оголошені у міжнародний розшук.

Як повідомляє ІТАР-ТАСС, у США раритети вивіз Едвард Джордж Джонсон, який у 2002 році був прикомандирований до американського посольства в Каїрі. Якраз у тому році в музеї столичного району Мааді і виявили пропажу, про яку відразу було докладено в єгипетську Вищу раду у справах старовин і в поліцію.

Як тепер з'ясовується, після повернення на батьківщину Джонсон перепродав крадене антиквару в Атланті, штат Джорджія. При продажу він стверджував, неначе колекція належала його дідові, що ніби працював в Єгипті у 1920-30-х рр. Антиквар пізніше продала частину предметів колегам у Нью-Йорку, Нідерландах і Великобританії. У Лондоні один з експертів впізнав музейну власність.

Джонсону довелося визнати, що історію з дідусем він вигадав. Заповзятливого військового присудили до півтора років в'язниці умовно і відшкодування завданих збитків.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини