RU

"Софію Київську" таки віддали Мінкульту, попри протести

14.02.2011, 14:40

Кабінет Міністрів України передав комплекс історичних споруд "Софія Київська", що є частиною Національного історико-архітектурного заповідника "Києво-Печерська Лавра" у сферу управління Міністерства культури і туризму, яке очолює Михайло Кулиняк. Водночас Мінфіну доручено передати Мінкульту відповідні бюджетні кошти на утримання і розвиток Софії Київської.

Як зазначили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі Кабміну, досі один із найвидатніших пам'ятників епохи Київської Русі, який включений до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, перебував у сфері управління Міністерства регіональної політики, будівництва і житлово-комунального господарства.

Передача "Софії Київської" в управління профільного Міністерства, яке має належну науково-методичну базу і уповноважено представляти Україну в питаннях історико-культурної спадщини у міжнародних відносинах, має сприяти розвитку заповідника, проведенню науково-історичних досліджень і практично укріпити заповідний статус безцінної спадщини князівських часів.

Нагадаємо, раніше на Софійській площі у Києві співробітники Національного заповідника "Софія Київська" протестували з метою "врятувати тисячолітні пам'ятники музею, що виявилися під загрозою". Мотивом до протесту стала ініціатива Міністерства культури "під пристойним приводом "удосконалення системи управління культурною спадщиною" передати "Софію Київську" з підпорядкування Міністерства регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ України у ведення Мінкультури.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини