RU

Скандал у Мистецькому арсеналі: директор знищила картину

26.07.2013, 13:33
Скандал у Мистецькому арсеналі: директор знищила картину - Фото
Художник не встиг допрацювати картину (фото - korydor.in.ua)
У мистецькому та музейному центрі Мистецький арсенал, де сьогодні за участі президента Віктора Януковича, патріарха Філарета і митрополита Володимира відбулося відкриття виставки "Велике і величне", розгорівся скандал. Директор Арсеналу Наталія Заболотна напередодні закрасила чорною фарбою роботу художника Володимира Кузнєцова "Коліївщина: Страшний суд", на якій були зображені палаючі в котлі судді, священики і депутати, п'яні мажори за кермом, а також відображені події у Врадіївці і тема Чорнобиля.

На знак протесту проти цього рішення головний куратор Мистецького арсеналу Олександр Соловйов написав заяву про звільнення. Цю інформацію він підтвердив на своїй сторінці в Facebook.

Сам художник про заборону на картину дізнався зі слів Заболотної, коли прийшов домальовувати роботу. На той момент картина вже була замальована чорною фарбою. За його словами, за кілька днів до інциденту ніяких скарг від кураторів, крім вказівки не тмалювати відрізані голови і певні персонажі, не було.

"Документального затвердження концепції не було, але, напевно, була згода від головного куратора виставки. Я підкреслив, що робота буде називатися "Коліївщина: Страшний суд" і буде базуватися навколо цих класичних сюжетів з елементами сьогоднішніх українських новин", - розповів Кузнєцов.

У свою чергу, директор Мистецького арсеналу Наталія Заболотна в коментарі Lb.ua зазначила, що картину було вирішено не виставляти, оскільки художник намалював не те, що було задумано спочатку. "Володимир Кузнєцов намалював не ту роботу, яка була задумана і узгоджена з куратором. Спочатку планувалося, що це буде сюжет, пов'язаний з подіями у Врадіївці. Але художник вирішив змінити свою концепцію - очевидно, під впливом підготовлюваної акцію протесту під стінами Арсеналу", - зазначила Заболотна. Вона додала, що намальована Кузнєцовим робота не відповідає концепції виставки, приуроченої до святкування 1025-річчя Хрещення Русі.

"Ця робота - ляпас особисто мені, виклик і провокація проти відвідувачів виставки та ляпас тим п'ятистам художникам, чиї роботи будуть виставлені в рамках "Великого і Величного", - заявила Заболотна.

Куратор виставки також розповіла, що вона сама закрасила полотно Кузнєцова чорною фарбою. "Можна вважати, що це мій власний перформанс. Я не шкодую про те, що зробила. Я висловлююся проти зухвалості деяких художників", - підкреслила вона.

Нагадаємо, сьогодні на 18:00 біля Мистецького арсеналу планується проведення акції проти святкування на державному рівні 1025-річчя хрещення Русі.

За матеріалами: Korydor, Lb.ua
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини