Скіфське золото: Україна винна музею Амстердама €111 тисяч - ЗМІ

14.12.2016, 13:32
Скіфське золото: Україна винна музею Амстердама €111 тисяч - ЗМІ - Фото
Фото: archeosciences.revues.org
Україна повинна виплатити 111 тисяч євро за зберігання і інвентаризацію скіфського золота в музеї Аллард Пірсона в Амстердамі. Про це пише з посиланням на свої джерела голландська газета Der Telegraaf.

У окупантів, які вимагають повернути скарби в кримські музеї, є три місяці на подачу апеляції. До того часу золото скіфів залишиться на зберіганні в музеї Амстердама.

Як і скільки Україна повинна буде заплатити за подальше зберігання колекції, не повідомляється.

Читайте також: Експонати з музеїв Криму окупанти вивозять в Ермітаж - нардеп

3 грудня 2016 року Печерський райсуд Києва наклав арешт на музейні експонати виставки "Крим - золотий острів у Чорному морі" і направив документи для їх розшуку в Інтерпол. На цій виставці, яка проходила в нідерландському музеї з лютого по вересень 2014 року, були представлені ювелірні вироби від часів античності до раннього середньовіччя, які були передані Нідерландам з п'яти українських музеїв.

Конфлікт виник після анексії Криму РФ. Амстердамський музей заявив, що буде чекати рішення суду про те, куди повертати експонати.

Сьогодні, 14 грудня, окружний суд Амстердама ухвалив повернути колекцію Україні.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю