RU

Російський меценат подарував Україні викрадену раніше ікону ХVI ст.

12.07.2011, 17:35

Російський меценат подарував Україні викрадену раніше ікону ХVI ст.

До України повернулася старовинна ікона "Покрови Богородиці" XVI століття, яку майже тридцять років тому було викрадено в числі інших з фондів Львівського музею українського мистецтва (нині – Національний музей у Львові ім. Андрія Шептицького).

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в Держмитслужбі, передати ікону в дар Україні вирішив російський колекціонер і меценат Ігор Возяков, в музеї якого було виявлено безцінний раритет.

У січні 1984 року з фондохранилища львівського музею були викрадені 22 ікони ХV-XVIII ст. Вони були вивезені за кордон, і частина з них була продана. По гарячих слідах вдалося повернути дев'ять ікон. Ще одна ікона - "В'їзд Христа в Ієрусалім" ХVI в. була знайдена і 2003 року повернена до України урядом Німеччини.

Наприкінці травня 2011 року з'ясувалося, що один з викрадених у Львові іконописних творів знаходиться в зібранні приватної установи культури – музею "Дім Ікони" (Москва), засновником якого є колекціонер Ігор Возяков. Зібрання "Дому Ікони" на сьогоднішній день нараховує близько 2,5 тисяч предметів – від фаюмського портрету до сучасних іконописних майстерень. Серед цієї різноманітності культурних цінностей виявився і український раритет, придбаний директором московського музею 25 травня 2011 року.

Станом на 30 червня, згідно з експертним висновком Федеральної служби нагляду за виконанням законодавства в сфері охорони культурної спадщини Міністерства культури РФ, вартість ікони "Покрови Богородиці" (1560-і роки, Галицька школа, майстер Дмитрій; дерево, левкас, темпера, позолота, 59,5х49,3 см) складає більше 300 тисяч доларів.

Всі бажаючі зможуть побачити ікону з 16:00 12 липня до 14:00 13 липня в Національному музеї історії України (Київ, вул. Володимирська, 2), після чого вона буде перевезена до Львова.

Культура і мистецтво, шоу-бізнес: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини