RU

Роботи сучасних художників України та Росії підуть з молотка

20.04.2012, 11:06
Роботи сучасних художників України та Росії підуть з молотка - Фото
Картина "Янукович" із серії "Еволюція поцілунку". В'ячеслав Машницький
У Центрі сучасного мистецтва "М17" 28 квітня відбудуться торги українського та російського сучасного мистецтва. На цей раз аукціонний дім "Золотий перетин" представить нову колекцію робіт ключових художників України та Росії останніх трьох десятиліть. Ознайомитися з лотами зможуть усі бажаючі на передаукціонній виставці з 20 по 27 квітня.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в прес-службі аукціонного будинку, збори можна умовно розділити на три досить репрезентативних для вітчизняного художнього контексту сегмента: переломний етап кінця 80-х-початку 90-х, найпомітніші явища перших років незалежності та мистецтво 2000-х.

В історичному відношенні особливий інтерес представляє кордон 80-90-х, що зафіксував кризові настрої тих років, розбіжність внутрішнього й зовнішнього, розлад системи, що призвів до незворотних наслідків. Зміна парадигм, що відбулася, не могла не позначитися на мові мистецтва. "Млин пролетаріату" (Ажажа, 1989), "Кремль" із серії "Таблиці" (група "Перці", 1992) відносяться до соц-арту, найбільш виразному художньому явищу перехідного етапу. Особливий інтерес представляє робота російського дуету Фомскій "Я оголошую війну Росії" 1989 року.

Перші роки незалежності відзначені якісними перетвореннями в мистецтві. Всі самі яскраві й помітні художні практики 90-х також представлені в нинішній колекції. Мальовнича лінія, що бере свій початок з української лінії трансавангарду, представлена ​​іменами Дмитра Кавсана, Олександра Ройтбурда, Павла Керестея, Валерії Трубіної, Сергія Ликова, Олега Мігаса та Анатолія Ганкевича. Нефігуративні пошуки екс-учасників групи "Живописний заповідник" - творами Тіберія Сільваші, Олександра Животкова, Миколи Кривенка.

Молоде українське мистецтво - найбільш живий феномен на вітчизняному художньому ринку. Відомі своєю небайдужістю до політичного контексту, молоді художники продовжують ідейну боротьбу на території мистецтва. Від гострих соціально-критичних висловлювань Микити Кадана (володаря премії PinchukArtPrize 2011), Анни Звягінцевої, Анатолія Бєлова до не менш актуальних і зухвалих художніх жестів українських графітчиків (Interesni kazki, Ins.).
На аукціоні буде представлено й гостро-політичне полотно "Янукович" пензля В.Машницького.

Хоча основну увагу колекціонерів все ще фокусується на мальовничому матеріалі, аукціонні експерти продовжують включати до колекції фотографію (А.Соломуха, Р.Мінін, А.Салманов), відеороботи (І.Цюпка, К.Проценко), колаж (Ch&P, В.Кауфман ), об'єкти (В.Сай, В.Павлов) і цифрове мистецтво (Utopia Project, Гриця Ерде).

Передаукціонна виставка 20-27 квітня пройде в ЦСМ "М17" (вул. Антоновича, 104), вхід вільний.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини