RU

Рада зробила перший крок назустріч працівникам культури

07.09.2010, 15:25

Верховна Рада України прийняла за основу проект закону про культуру N6469. Цей документ підтримали 303 народні депутати.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Міністр культури і туризму Михайло Кулиняк, представляючи документ, зазначив, що на сьогоднішній день основною правовою базою у сфері культури є прийняті ще у 1992 році Основи законодавства України про культуру, більшість положень яких частково або повністю застаріли.

М.Кулиняк нагадав, що проект закону про культуру, починаючи з 2007 року, двічі приймався Верховною Радою і перебував на розгляді парламенту, а сьогодні вперше внесений у сесійну залу.

Чи "чекають працівники культури прийняття цього закону? Звичайно. Тому що він, по-перше, дає змогу працювати на повну ставку. Сфера культури - це єдина сфера, співробітники якої ще працюють і на 0,25 і на 0,5 ставки. Зокрема передбачено встановлення доплат за вислугу років співробітникам сільських клубів. Саме ця категорія співробітників сфери культури є найменш захищеною. Ми хочемо, щоб у всіх співробітників сфери культури були однакові соціальні стандарти. Щоб скоротити бюджетне навантаження, ми пропонуємо поетапне введення статті 29 протягом трьох років", - сказав міністр і додав, що таким чином закон стимулюватиме місцеві органи влади витратити кошти не на помпезні масові заходи, а на нормалізацію матеріальної бази установ культури і поліпшення соціального становища співробітників сфери культури.

Верховна Рада VI скликання: добірка новин>>>
Михайло Кулиняк: біографія та добірка новин>>>
Культура і мистецтво, шоу-бізнес: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини