Рада зробила перший крок назустріч працівникам культури

07.09.2010, 15:25

Верховна Рада України прийняла за основу проект закону про культуру N6469. Цей документ підтримали 303 народні депутати.

Як передає кор

Верховна Рада України прийняла за основу проект закону про культуру N6469. Цей документ підтримали 303 народні депутати.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Міністр культури і туризму Михайло Кулиняк, представляючи документ, зазначив, що на сьогоднішній день основною правовою базою у сфері культури є прийняті ще у 1992 році Основи законодавства України про культуру, більшість положень яких частково або повністю застаріли.

М.Кулиняк нагадав, що проект закону про культуру, починаючи з 2007 року, двічі приймався Верховною Радою і перебував на розгляді парламенту, а сьогодні вперше внесений у сесійну залу.

Чи "чекають працівники культури прийняття цього закону? Звичайно. Тому що він, по-перше, дає змогу працювати на повну ставку. Сфера культури - це єдина сфера, співробітники якої ще працюють і на 0,25 і на 0,5 ставки. Зокрема передбачено встановлення доплат за вислугу років співробітникам сільських клубів. Саме ця категорія співробітників сфери культури є найменш захищеною. Ми хочемо, щоб у всіх співробітників сфери культури були однакові соціальні стандарти. Щоб скоротити бюджетне навантаження, ми пропонуємо поетапне введення статті 29 протягом трьох років", - сказав міністр і додав, що таким чином закон стимулюватиме місцеві органи влади витратити кошти не на помпезні масові заходи, а на нормалізацію матеріальної бази установ культури і поліпшення соціального становища співробітників сфери культури.

Верховна Рада VI скликання: добірка новин>>>
Михайло Кулиняк: біографія та добірка новин>>>
Культура і мистецтво, шоу-бізнес: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнер проекта - Нова ПоштаГерои карантинного времени