RU

Померла зірка опери Галина Вишневська

11.12.2012, 17:28
Померла зірка опери Галина Вишневська - Фото
Галина Вишневська (фото - kino-teatr.ru)
11 грудня 2012 року пішла з життя велика російська співачка, народна артистка СРСР Галина Вишневська. Про це повідомляє  Кино-Театр.ru.

Галина Вишневська народилася 25 жовтня 1926 року в Ленінграді. Її творча діяльність розпочалася в 1944 році в якості солістки Ленінградського театру оперети, а початок кар'єри на великій сцені припадає на п'ятдесяті роки. За 22 роки артистичної кар'єри у Великому театрі (з 1952 по 1974) Галина Вишневська створила більше 30 жіночих образів у російських і західноєвропейських оперних шедеврах.

З блиском дебютувавши в ролі Тетяни в опері "Євгеній Онєгін", вона виконала в театрі партії Аїди і Віолетти ("Аїда" і "Травіата" Верді), Чіо-Чіо-сан ("Чіо-Чіо-сан" Пуччіні), Наташі Ростової ("Війна і мир" Прокоф'єва), Катаріни ("Приборкання норовливої" Шебаліна, перша виконавиця, 1957), Лізи ("Пікова дама" Чайковського), Купави ("Снігуронька" Римського-Корсакова), Марфи ("Царська наречена" Римського- Корсакова) і багато інших. Також Вишневська брала участь у перших постановках на російській сцені опери "Гравець" Прокоф'єва (1974, партія Поліни), моноопери "Людський голос" Пуленка (1965), знялася в головній ролі у фільмі-опері "Катерина Ізмайлова" (1966, реж. М . Шапіро).

У 1974 році Галина Вишневська і Мстислав Ростропович покинули Радянський Союз і в 1978 році були позбавлені громадянства. Проживали в США, потім у Франції та Великобританії. Галина Вишневська співала на всіх найбільших сценах світу (Ковент-Гарден, Метрополітен-опера, Гранд Опера, Ла Скала, Мюнхенська Опера та ін), виступаючи з найвидатнішими майстрами світової музично-театральної культури. Після початку перебудови, в 1990 році, Галина Вишневська і Мстислав Ростропович були відновлені у громадянстві.

На початку 1990-х років Г.П. Вишневська повернулася в Росію, стала почесним професором Московської консерваторії. 1 вересня 2002 року в Москві відкрився Центр оперного співу Галини Вишневської, про створення якого велика співачка давно мріяла.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини