RU

Помер видатний архітектор Оскар Німейєр

06.12.2012, 12:34
Помер видатний архітектор Оскар Німейєр - Фото
Оскар Німейєр (фото - ЕРА)
В одній з клінік Ріо-де-Жанейро помер найстаріший архітектор планети - бразилець Оскар Німейєр. Після себе великий зодчий залишив більше 400 будівель в 18 країнах світу, в числі його робіт - штаб-квартира ООН у Нью-Йорку і "місто майбутнього" - Бразиліа, внесене до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Як передає ІТАР-ТАРС, в останній рік життя Німейер часто хворів, неодноразово потрапляв до лікарні, але, незважаючи на це, намагався зберігати творчу активність і не припиняти роботи. На його столі в майстерні залишився проект нової будівлі відомого ресторану "Поркан" в Ріо-де-Жанейро.

"Архітектура повинна дивувати і розбурхувати уяву", - вважав великий бразилець, який одним з перших відкрив і реалізував художні можливості залізобетону. У числі його творінь - музеї сучасного мистецтва в Нітерої і Каракасі, будівля видавництва "Мондадорі" в Мілані, будівля МЗС Алжиру, культурний центр іспанського міста Авілес, штаб-квартира французьких комуністів у Парижі, житловий комплекс в місті Грасс поблизу Ніцци.

В кінці 1950-х років Німейєр як головний архітектор взяв участь у спорудженні нової столиці Бразилії - міста Бразиліа, яке будувалося "з першого кілочка". Німейер проектував основні громадські будівлі нинішньої столиці, включаючи президентський палац, будівлі МЗС, Конгресу і Верховного суду, столичний кафедральний собор. Саме він привніс в сучасну архітектуру пластику "вільного вигину", що перевернула уявлення сучасників про форму і функціональність.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини