RU

Помер український режисер Михайло Бєліков

28.03.2012, 17:48
Помер український режисер Михайло Бєліков - Фото
Фото: academia.gov.ua
На 73-му році життя помер Михайло Бєліков - видатний кінорежисер, кінооператор, сценарист, народний артист України, лауреат Національної премії ім.Шевченка, володар призів міжнародних і національних кінофестивалів. Про це повідомляє Національна спілка кінематографістів України.

Після закінчення операторського факультету ВДІКу в 1963 році Михайло Бєліков працював на Київській кіностудії ім.Довженка. Вже перші фільми, зняті ним у співпраці з різними режисерами, стали подіями. "Казка про Мальчиша-Кибальчиша", "Та, яка входить в море", "Хто повернеться - долюбить", "Білі хмари" увійшли в золотий фонд українського кіно й підтвердили високий рівень вітчизняної школи операторів.

У 1973 році Михайло Бєліков закінчив Вищі режисерські курси в Москві. Вже перші поставлені ним картини - "Стара фортеця", "Ральф, здрастуй!", "Червоний півень плімутрок" викликали великий інтерес як професіоналів, так і глядачів.

Остаточно підтвердив авторитет режисера успіх фільмів "Ніч коротка" (1981) і "Як молоді ми були" (1985), саме за останній Бєліков і отримав Шевченківську премію. Великий резонанс, як в Україні, так і в світі, отримав фільм "Розпад" (1990), зроблений на матеріалі Чорнобильської катастрофи.

Далі були фільми "Святе сімейство" (1997) і "Золота лихоманка" (2002), які стали останніми роботами видатного майстра.

До останніх днів Михайло Бєліков працював над сценарієм фільму, який повинен був увінчати його творчий шлях.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини