RU

Помер письменник Василь Бєлов

05.12.2012, 12:53
Помер письменник Василь Бєлов - Фото
Василь Бєлов (фото - mk.ru)
За роки своєї літературної діяльності Василь Бєлов випустив більше шести десятків книг, сумарний тираж яких склав більше 7 мільйонів екземплярів. Його твори перекладені на багато мов світу, включені в шкільні програми. Про смерть великого письменника повідомляє прес-служба уряду Вологодської області.

"У своїй публіцистиці Василь Бєлов завжди ратував за збереження російської мови, російської природи, національного укладу життя Російської Півночі і християнських цінностей. Він був і залишається для нас яскравим представником відомої російської "сільської прози", вологодської письменницької школи", - зазначив губернатор області Олег Кувшинніков.

Вірші та оповідання Василя Бєлова публікувалися ще з юності. У 1964 році Бєлов закінчив Літературний інститут ім.Горького, а в 1966 році була опублікована повість "Звична справа", яка поставила його ім'я в перший ряд авторів "сільської прози". Також під його пера вийшли "Плотницькі оповідання", роман "Кануни", книга нарисів про народну естетику "Лад".

Внесок Василя Бєлова в світову літературу відзначений Державною премією СРСР (1981, "Повісті та оповідання"), Державною премією Російської Федерації (2003), орденом Російської православної церкви. Також письменникові був привласнений орден Трудового Червоного Прапора (1982), орден Леніна (1984), орден "За заслуги перед Вітчизною" IV ступеня (2003), орден Пошани (2008).
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини