RU

Помер автор "Меча Торквемади"

19.08.2008, 12:03

В Україні помер відомий письменник Юрій Бедзик.

Як повідомляє прес-служба глави української держави, Президент Віктор Ющенко висловив співчуття у зв'язку з передчасною смертю Ю. Бедзика. "Висловлюю щирий жаль разом з усіма, хто поважав та знав його як вдумливого прозаїка, драматурга. Від нас відійшов у вічність талановитий письменник, добра людина, активний громадський діяч. Світла пам'ять про Юрія Дмитровича завжди буде з нами", - йдеться в телеграмі глави держави рідним та близьким Ю. Бедзика.

Ю. Бедзик - український письменник і публіцист, автор численних творів про Другу світову війну, фантаст. Народився 25 листопада 1925 року у Харкові. Був учасником Великої Вітчизняної війни. У 1949 році закінчив Київський державний університет. Серед творів Ю. Бедзика - романи "Полки йдуть на переправу", "Блакить", "Довге повернення", "Сім таємниць великої війни", "Любов, президент і парадигма космосу", "Меч Торквемади", повісті "Чоловік без серця", "Убити сенатора" тощо.

Ю. Бедзика нагороджено премією Міністерства оборони СРСР, премією Національного союзу письменників України ім. Андрія Головка, Національною премією України ім. Тараса Шевченка та удостоєно звання "Заслужений працівник культури України". Його твори перекладено англійською, угорською, іспанською, латиською, молдавською, польською, російською, словацькою, французькою мовами.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини