RU

Польські археологи розкопали древнє місто у Криму

23.09.2008, 14:34

Польські вчені зробили археологічне відкриття у Керчі. Про це йшлося на прес-конференції, присвяченій завершенню першого сезону українсько-польського археологічного проекту "Боспорське місто Тірітаке", що проходила у Національному музеї Польщі.

Як повідомляє "Польське радіо", керівник польської археологічної місії Альфред Твардецький представив учасникам засідання матеріал про відкриття українсько-польською археологічною групою древньої кам'яної вулиці міста Тірітаке. У рамках згаданої наукової програми, очолює яку відомий український археолог Віктор Зінько, відбулися археологічні розкопки, комплексне дослідження території древнього грецького міста Тірітаке, проведено реставраційні роботи і наукові дослідження.

Це загальний науковий проект історико-археологічного музею міста Керчі, українського фонду "Деметра" і Національного музею Польщі у Варшаві. Проект співпраці музеїв двох країн розрахований на 5 років. Польська сторона через 3 роки проведення розкопок матиме можливість взяти на правах багаторічного депозиту археологічні визначні пам'ятки, які є у сховищах Керченського історико-археологічного музею, і підготувати історичну експозицію у Національному музеї Польщі.

Під час прес-конференції наголошувалося , що загальна наукова праця українських і польських археологів надає можливість отримати унікальні цінності греко-римської цивілізації, а також згодом створити дослідницький осередок, який займатиметься проблематикою древнього Боспорського королівства і зокрема, спеціалізуватися на археології і історії північних берегів Чорного моря.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини