RU

Перший скандал Оскара: у США затримано палестинського номінанта

21.02.2013, 12:20
Перший скандал Оскара: у США затримано палестинського номінанта - Фото
Бернат (зліва) став тріумфатором "Санденс" (фото - ЕРА)
Палестинського режисера Емада Берната, чий фільм "П'ять розбитих камер" в цьому році номінований на премію Оскар у категорії "найкращий документальний фільм", 19 лютого затримали в аеропорту Лос-Анджелеса, куди він прибув для участі в урочистій церемонії Американської кіноакадемії. Про інцидент пише Daily news з посиланням на американського режисера Майкла Мура.

За словами Мура, Бернат разом з дружиною і восьмирічним сином змушений був провести півтори години в зоні очікування, куди їх направили представники імміграційної влади.

Причиною затримання, за словами правоохоронців, стало те, що у палестинців не було належного запрошення, що дозволяє їм бути присутніми на церемонії Оскар-2013. Мур відзначив, що хоча Емад Бернат показав запрошення, яке надсилають усім номінантам на Оскар, правоохоронцям цього виявилося недостатньо. "Його погрожували відправити назад в Палестину", - додав Мур.

По всій видимості, офіцери імміграційної і митної служби не могли зрозуміти, як палестинець може бути номінантом на Оскар. "Емаду довелося звертатися до мене за допомогою. Я звернувся до представників академії, які звернулися до адвокатів. Я сказав Емаду дати офіцерам мій телефонний номер і назвати їм моє ім'я", - розповів Мур.

Інцидент вдалося врегулювати і режисера впустили в США. Згодом Бернат зізнався, що ситуація його не здивувала: коли живеш в умовах окупації, подібне стає повсякденністю. "Ми стали лише незначним прикладом того, з чим наші люди стикаються щодня", - сказав він.

В основі фільму "П'ять розбитих камер" - кадри, зняті в арабському селищі Білин, розташованому недалеко від Рамалли. Головний герой - палестинський фермер, який намагається відобразити перші роки життя свого сина, починаючи з дня його народження. Паралельно із цим глядачеві показують боротьбу селян і ліворадикальної ізраїльської молоді проти будівництва роздільної стіни на землях місцевих фермерів. Проти номінування цієї картини на Оскар-2013 виступали ізраїльські жертви тероризму, в тому числі батьки убитих ізраїльських дітей.

Фільм Берната був визнаний кращим документальним фільмом на останньому кінофестивалі в Єрусалимі і був відзначений за кращу режисерську роботу на американському кінофестивалі незалежного кіно "Санденс".

85-а церемонія вручення премії Оскар відбудеться в Лос-Анджелесі в неділю. На ряду з картиною "П'ять розбитих камер" за звання кращого документального фільму буде боротися ізраїльський фільм - стрічка Дрора Море "Привратники".

Всі новини, фото, відео Оскар-2013
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини