RU

Перше бієнале в Києві збере 100 кращих художників світу

13.01.2012, 14:38
Перше бієнале в Києві збере 100 кращих художників світу - Фото
a8f9b85c7e7a8aa58b56920f545761da.jpg
Київська міжнародна бієнале Arsenale 2012, яка вперше пройде в українській столиці навесні-влітку цього року, об'єднана темою "Найкращі часи, найгірші часи. Відродження та Апокаліпсис у сучасному мистецтві". Серед ста учасників бієнале - переважно всесвітньо відомі імена з сорока країн світу, а також провідні українські художники.

Як повідомляє прес-служба Мистецького арсеналу, бієнале буде присвячена дослідженню циклічної природи сучасного мистецтва і його впливу на життя і наші погляди крізь призму минулого і майбутнього, що постійно змінюються.

Виставка будується навколо чотирьох центральних ідей, кожна з яких не є взаємовиключною. Перша тема - "Невтомний дух" - розглядає способи, якими люди черпають сили з вірувань, міфів і уявлень про Всесвіт і які не регулюються матеріальною потребою.

Тема "В ім'я порядку" досліджує, як під приводом раціоналізму влада намагається домінувати над культурою шляхом створення меркантильних ієрархій.

Розділ "Плоть" аналізує людське тіло, його апетити, бажання і обмеження як центральні теми.

Останній розділ виставки - "Неспокійний сон" - зосереджений на нічних кошмарах і передчутті неминучої катастрофи.

У головному проекті будуть задіяні перший і другий поверхи Мистецького арсеналу з експозиційною площею 20 тисяч кв.м.

Куратором бієнале стане Девід Елліотт (David Stuart Elliott, Великобританія), що входить в число найбільш впливових кураторів світу.

Як зазначають організатори Arsenale 2012, Україна стане однією з небагатьох країн, в якій проводиться бієнале, зосереджене на музейному просторі. Подібний формат також передбачає велику спеціальну і паралельну програми в найрізноманітніших культурних центрах, галереях і на вулицях міста.

Бієнале - масштабний виставковий проект, здійснюваний кожні два роки - є одним з головних стимулів розвитку локального художнього середовища і одночасно ключовим інструментом інтеграції у глобальний культурний простір.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини