RU

Парламент прийняв Закон про культуру

14.12.2010, 15:20

Верховна Рада України прийняла Закон про культуру. Відповідний проект закону N6469 у другому читанні підтримали 288 народних депутатів.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, у зв'язку з істотними зауваженнями Головного юридичного управління, серед яких - невідповідність Конституції України, головуючий на засіданні перший віце-спікер Адам Мартинюк запропонував проголосувати за те, щоб направити документ на повторне друге читання. Однак депутати таке рішення не підтримали і зайнялися розглядом поправок до тексту проекту, багато з яких також не були прийняті. Проте у результаті закон набрав необхідну кількість голосів.

Прийнятий закон визначає правові принципи діяльності у сфері культури, регулює суспільні відносини, пов'язані зі створенням, використанням, поширенням, зберіганням культурної спадщини і культурних цінностей і спрямований на забезпечення доступу до них.

Зокрема серед основних принципів державної політики у сфері культури: пропагування української національної культури у всій її різноманітності за кордоном і світової культурної спадщини - в Україні; підтримка вітчизняного виробника у сфері культури; підтримка українського культурного життя у всьому світі; надання українського характеру сучасної індустрії розваг; підтримка регіональних культур і посилення значення обласних, районних центрів, міст з історичними культурними традиціями.

Нагадаємо, перед прийняттям законопроекту у першому читанні Міністр культури Михайло Кулиняк зазначав, що на сьогоднішній день основною правовою базою у сфері культури є прийняті ще у 1992 році Основи законодавства України про культуру, багато положень з яких частково або повністю застаріли.

Верховна Рада VI скликання: добірка новин>>>
Культура і мистецтво, шоу-бізнес: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини