RU

Пам'яті Мусліма Магомаєва. Поки я пам'ятаю, я живу

27.10.2008, 08:55

25 жовтня о шостій годині ранку в Москві на 67-му році життя помер відомий співак Муслім Магомаєв. За словами дружини співака Тамари Синявської, М. Магомаєв помер у своїй московській квартирі після важкої хвороби.

М. Магомаєв народився в Баку 17 серпня 1942 року. Він вчився у музичній школі при Бакинській консерваторії в класі фортепіано і композиції, 1968 року закінчив Азербайджанську консерваторію за класом співів.

Популярність прийшла до М. Магомаєва після виступу у Кремлівському палаці з'їздів на заключному концерті фестивалю азербайджанського мистецтва у 1962 році. І тільки через рік, 10 листопада 1963 року, відбувся перший сольний концерт співака.

У 1964-1965 роках М. Магомаєв стажувався у міланському театрі "Ла Скала", а після закінчення стажування відмовився від роботи у трупі Великого театру.

М. Магомаєв з успіхом гастролював у Франції, в знаменитому парижском театрі "Олімпія" 1969 року на фестивалі в Сопоті М. Магомаєв отримав I премію, а в Каннах удостоївся "Золотого диска".

У 1973 році М. Магомаєву присвоїли звання Народного артиста СРСР. З 1975 по 1989 роки знаменитий співак був художнім керівником створеного ним Азербайджанського державного естрадно-симфонічного оркестру, з яким багато гастролював по СРСР.

Популярність М. Магомаєва в СРСР була величезною: багатотисячні стадіони, нескінченні гастролі по всьому Радянському Союзу, постійні виступи на телебаченні. Платівки з його піснями виходили величезними тиражами. Крім концертної діяльності М. Магомаєв знімався у фільмах ( "Низами", "Співає Муслім Магомаєв" і "Москва в нотах"). Співак написав близько двадцяти власних пісень, у тому числі музику до фільмів. Молодшому поколінню М. Магомаєв відомий з озвучення мультфільмів, наприклад, "Слідами бременських музикантів" (Сищик, Трубадур, Атаманша).

У 1997 році ім'ям М. Магомаєва було названо одну з малих планет Сонячної системи.

Повна версія досьє на Мусліма Магомаєва>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини